Bezvládie vo vláde

To čo predvádza naša vláda sa už asi nedá nazvať inak ako anarchia a chaos. O anarchii a chaose môžeme hovoriť, keď osoby alebo skupiny osôb konajú samostatne, nie sú podriadené „vyššiemu pravidlu“ a tak môžu konať akokoľvek aj si neakceptovateľne ubližovať navzájom.

Keď hovoríme o vláde, tak Matovičovi sa nepáčila vláda Fica, ktorý velil a ostatní mu pritakávali. Matovič išiel preto do vlády s tým, že „vyššie pravidlá“ jeho vlády nebudú riešenia jednotlivca, ale spoločný výsledok komunikácie a tak každý môže mať slobodný názor a voľbu. Nejako mu to nefunguje, komunikácia viazne a keď skúša Ficovu cestu, tá mu tiež nejde. A tak si vyhadzuje vlastných členov aby postrašil zostávajúcich a neboli jeho vlastné riešenia časom ešte slabšie.

A tak nám v parlamente vznikajú skupinky, bez akýchkoľvek dohôd, ktoré si môžu navzájom robiť zle. Ale vznik skupiniek, ktoré si môžu ubližovať, teraz fičí. Veď aj vojna je o tom, že žiadna komunikácia, žiadne vyššie spoločné dohody, ale každý si pôjde to svoje, hlava nehlava. Bezvládie v najvyššej politike je teraz IN.

Čo už

10.09.2025

V začínajúcom partnerskom vzťahu je to jednoduché. Keď partner ubližuje, jednoducho sa mu vysvetlí v akej situácii je. Že ak mu je jedno, že ubližuje, tak je ťažké na neho myslieť a ľahšie je myslieť na niekoho iného. Ale čo keď je ťažké vymeniť partnera? Ťažko vymeníš napríklad suseda, alebo susediaci štát a ťažko vymeniť aj partnera keď máte veľa [...]

Liberal je hlupák, alebo prečo západ vymiera

29.07.2025

Liberál vyžaduje slobodu, možnosť vynakladať energiu aby zisk z nej slúžil len jemu. Komunista musí robiť zisk, ktorý má slúžiť všetkým. A pragmatik musí robiť zisk všetkým len tam kde zisk jemu by ubližoval druhému. Napríklad, liberál v konflikte vracia úder, pravý komunista vytvára vyššiu moc aby zastavila údery a slúžila aj nepriateľovi a pragmatik v tomto [...]

Ľudská hlúposť

27.07.2025

Energia jednej strany sa využije na to, aby ublížila druhej strane. A druhá sa bráni tak, že svoju energiu nasmeruje k tomu, aby zranila prvú. Taká je nekonečná ľudská hlúposť. Preto si prajem, aby bola v základných ľudských právach zakotvená povinnosť vytvárať moc, ktorá bude slúžiť všetkým. Iba tak sa zabezpečí, že energia väčšiny nebude ubližovať, ale [...]

Merkelová

Poslanca AfD odsúdili na pokutu za fotomontáž s hajlujúcou Merkelovou

17.10.2025 21:42

Petr Bystroň má zaplatiť 11.250 eur.

Trump Zelenskyj

Mali by sa zastaviť tam, kde sú, povedal Trump po schôdzke so Zelenským. O tomahawkoch obaja mlčia

17.10.2025 19:35, aktualizované: 23:50

Ukrajinský prezident počas stretnutia ukázal Trumpovi mapy potenciálnych cieľov útokov v Rusku.

Severné Macedónsko SR Pellegrini stretnutie diplomacia

Výroky Pellegriniho o Severnom Macedónsku rozčúlili Bulharsko

17.10.2025 18:50

Bulharsko si predvolalo slovenského veľvyslanca a žiada vysvetlenie, prečo prezident spochybnil platný európsky konsenzus z roku 2022.

Polícia / Policajné auto /

Vietnamka, obvinená z vraždy novorodenca, bude stíhaná na slobode

17.10.2025 18:49

Obvinenie súvisí s udalosťou, ku ktorej došlo v utorok v nočných hodinách v byte na Nobelovej ulici v Bratislave.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 135
Celková čítanosť: 324220x
Priemerná čítanosť článkov: 2402x

Autor blogu

Kategórie