Založ si blog

Odlišný názor. Dar alebo tragédia?

Je to dar a čaká nás revolúcia. Ale pekne po poriadku.

Voľby sú anonymné. Kňazi a psychológovia sú viazaný tajomstvom. Nikto nesmie vedieť čo si naozaj myslíme, čo chceme. A nikoho to ani nezaujíma. Lebo sme naučení, že rovnaký názor znamená bezpečie a v jednote je sila.

Prečo je v rovnakom názore bezpečie? Odlišný názor sa nám totiž páčiť nemusí. Môžeme sa cítiť dokonca ohrozený. Vtedy máme potrebu odlišný názor potlačiť a keď nemáme tú moc, tak potrebujeme prevziať nad ním kontrolu. Na to slúži invázia. Či už robiť inváziu alebo byť pod inváziou, bezpečie to nie je.

Prečo je v rovnakom názore sila? Lebo keď je jasný postoj vieme konať a keď má rovnaký postoj viac zdrojov, tak aj sila pôsobenia je väčšia.

Preto keď je jednotný názor tak politici sú strašne hrdý a keď je názor odlišný tak hľadajú vinníkov.

Lenže všetko čo bolo napísané vychádza z predpokladu, že ak sú dva odlišné názory, tak jeden je dobrý a druhý je zlý. A spravidla dobrý je ten, čo má väčšiu podporu a pritom ani nezáleží aký názor to je. Kľudne, že Zem je stredobodom vesmíru.

A aký má toto dôsledok?
1) máme svet kde vznikajú riešenia, ktoré nie sú potrebné (nikoho nezaujíma či ľudia chcú vojnu),
2) pod vlyvom jednoty, môžeme konať nesprávne (hlavne ak ani jeden názor nie je dobrý),
3) pod vplyvom veľkej jednoty, môžeme spôsobiť obrovské škody (vojny, klimatické zmeny,…),
4) sme pod neustálou manipuláciou, ktorá sa snaží získať našu podporu.

Mne sa toto nepáči a čo Vám? Nebolo by lepšie keby nikto nikdy už nemusel skrývať odlišný názor, lebo odlišný názor by bola skvelá príležitosť posunúť sa vpred?

Ja mám nejaké zdroje, nejaké informácie a preto si volím názor jedna. Niekto druhý má nejaké zdroje, nejaké informácie a preto si volí názor dva. Cieľom ľudstva by malo byť zničiť odlišný názor? Alebo vymeniť si informácie, vyjasniť si zdroje, aby sme tomu mohli prispôsobiť názory, nechať vzninúť tretí a štvrtý názor, ktoré si budú oveľa bližšie a vyspelejšie?

Svet do manipulácie, potláčania odlišných názorov, do vojen, v snahe mať jednotný názor investuje miliardy EUR, možno aj miliardy miliárd.
Svet do komunikácie investuje žalostne málo ak vôbec.

No nebolo by lepšie keby Putin a Zelensky investovali skôr do komunikácie ako do vojny?!

Odlišný názor a komunikácia, robí z ľudí to najvyspelejšie čo Zem má. Tak prečo to potláčať?! Vážme si iný názor, vážme si komunikáciu. Ak bude ešte nejaká veľká revolúcia, tak v tomto. Aby ľudia mohli mať odlišné názory a aby boli vyspelé komunikačné nástroje, ktoré by posúvali ľudstvo dopredu. Verím tomu, že raz príde tá veľká revolúcia a ľudiá začnú dostávať čo potrebujú, nie vojny. Že bude dôležité čo človek potrebuje, nie čo je na výber. Ako sa nový systém bude volať netuším. No demokracia rozhodne nie je cieľová stanica ľudstva. Demokracia len zabezpečuje aby vyhral názor s väčšou podporou, ale na úkor manipulácie každého z nás. Veľká francúzska revolúcia nahradila autokraciu demokraciou. V najbližšej veľkej revolúcii bude nahradená demokracia, skutočnou hodnotou človeka.

Sú zlí politici, média, či ľudia?

16.05.2024

Sú zlí politici, média, či ľudia? Odpoveď je jednoduchá. Nikto. Nikto si nezaslúži nenávisť bez ohľadu na to aký je alebo čo robí. Ale čo keď niekto nespĺňa naše alebo niekoho iného očakávania? Alebo dokonca čo keď niekto ohrozuje nás alebo niekoho iného? Ani vtedy! V momente keď si začneme dávať výnimky a začneme niečo také tolerovať alebo nevšímať si u [...]

Aj tento mierový plán je lepší ako žiadny

08.05.2024

Cieľom mierového plánu je umierniť zúčastnené strany konfliktu a tak postupne znižovať až úplne potlačiť napätie v konflikte. Plán umierňovania zúčastnených strán konfliktu zahŕňa nasledovné: 1) Ubezpečovať, že za činy jednej strany je zodpovedná práve tá strana, ktorá čin vykonala a iná strana sa nemusí obávať, že jej bude pripísaná zodpovednosť za niečo [...]

Ach, Fico nechápe

03.05.2024

Fico sa sťažuje, že niektoré štáty Európy, plné hnevu voči Rusku, chcú posielať zbrane na Ukrajinu. Fico má pravdu, že zvyšovať napätie nie je riešenie. V tomto je Fico lepší ako vojnoštváči plný hnevu. Ale Fico absolútne nechápe, že proti útoku sa treba brániť. Nemôžeme sa tváriť, že žiadny konflikt neexistuje a nesnažiť sa ho potlačiť. Preto nie je [...]

Maďarsko Dunaj čln

Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

21.05.2024 21:07

Tragická zrážka motorového člna s loďou si v sobotu vyžiadala najmenej dve obete.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

NRSR, parlament, poslanci

Poslanci schválili rozsiahle zmeny v zákone o Fonde na podporu umenia

21.05.2024 18:22

O poskytnutí peňazí z Fondu na podporu umenia bude po novom rozhodovať rada fondu.

medveď

Pre výskyt medveďa sa bude po novom vyhlasovať mimoriadna situácia. Parlament schválil aj riešenia na jeho elimináciu

21.05.2024 18:03

Poslanci Národnej rady prijali zrýchlene novelizáciu zákona o ochrane prírody a krajiny, ako aj o novelu zákona o civilnej ochrane obyvateľstva.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 262349x
Priemerná čítanosť článkov: 2364x

Autor blogu

Kategórie