Založ si blog

Odlišný názor. Dar alebo tragédia?

Je to dar a čaká nás revolúcia. Ale pekne po poriadku.

Voľby sú anonymné. Kňazi a psychológovia sú viazaný tajomstvom. Nikto nesmie vedieť čo si naozaj myslíme, čo chceme. A nikoho to ani nezaujíma. Lebo sme naučení, že rovnaký názor znamená bezpečie a v jednote je sila.

Prečo je v rovnakom názore bezpečie? Odlišný názor sa nám totiž páčiť nemusí. Môžeme sa cítiť dokonca ohrozený. Vtedy máme potrebu odlišný názor potlačiť a keď nemáme tú moc, tak potrebujeme prevziať nad ním kontrolu. Na to slúži invázia. Či už robiť inváziu alebo byť pod inváziou, bezpečie to nie je.

Prečo je v rovnakom názore sila? Lebo keď je jasný postoj vieme konať a keď má rovnaký postoj viac zdrojov, tak aj sila pôsobenia je väčšia.

Preto keď je jednotný názor tak politici sú strašne hrdý a keď je názor odlišný tak hľadajú vinníkov.

Lenže všetko čo bolo napísané vychádza z predpokladu, že ak sú dva odlišné názory, tak jeden je dobrý a druhý je zlý. A spravidla dobrý je ten, čo má väčšiu podporu a pritom ani nezáleží aký názor to je. Kľudne, že Zem je stredobodom vesmíru.

A aký má toto dôsledok?
1) máme svet kde vznikajú riešenia, ktoré nie sú potrebné (nikoho nezaujíma či ľudia chcú vojnu),
2) pod vlyvom jednoty, môžeme konať nesprávne (hlavne ak ani jeden názor nie je dobrý),
3) pod vplyvom veľkej jednoty, môžeme spôsobiť obrovské škody (vojny, klimatické zmeny,…),
4) sme pod neustálou manipuláciou, ktorá sa snaží získať našu podporu.

Mne sa toto nepáči a čo Vám? Nebolo by lepšie keby nikto nikdy už nemusel skrývať odlišný názor, lebo odlišný názor by bola skvelá príležitosť posunúť sa vpred?

Ja mám nejaké zdroje, nejaké informácie a preto si volím názor jedna. Niekto druhý má nejaké zdroje, nejaké informácie a preto si volí názor dva. Cieľom ľudstva by malo byť zničiť odlišný názor? Alebo vymeniť si informácie, vyjasniť si zdroje, aby sme tomu mohli prispôsobiť názory, nechať vzninúť tretí a štvrtý názor, ktoré si budú oveľa bližšie a vyspelejšie?

Svet do manipulácie, potláčania odlišných názorov, do vojen, v snahe mať jednotný názor investuje miliardy EUR, možno aj miliardy miliárd.
Svet do komunikácie investuje žalostne málo ak vôbec.

No nebolo by lepšie keby Putin a Zelensky investovali skôr do komunikácie ako do vojny?!

Odlišný názor a komunikácia, robí z ľudí to najvyspelejšie čo Zem má. Tak prečo to potláčať?! Vážme si iný názor, vážme si komunikáciu. Ak bude ešte nejaká veľká revolúcia, tak v tomto. Aby ľudia mohli mať odlišné názory a aby boli vyspelé komunikačné nástroje, ktoré by posúvali ľudstvo dopredu. Verím tomu, že raz príde tá veľká revolúcia a ľudiá začnú dostávať čo potrebujú, nie vojny. Že bude dôležité čo človek potrebuje, nie čo je na výber. Ako sa nový systém bude volať netuším. No demokracia rozhodne nie je cieľová stanica ľudstva. Demokracia len zabezpečuje aby vyhral názor s väčšou podporou, ale na úkor manipulácie každého z nás. Veľká francúzska revolúcia nahradila autokraciu demokraciou. V najbližšej veľkej revolúcii bude nahradená demokracia, skutočnou hodnotou človeka.

Postup EÚ, ktorý ohrozuje každého z nás

08.10.2022

Vojna na Ukrajine nás finančne poškodzuje a ohrozuje našu budúcnosť ak by sme museli bojovať vo vojne alebo byť obeťou nejakého vojenského útoku, ba dokonca jadrového útoku. Rusko koná nezodpovedne, o tom niet pochýb. No nezodpovednosť na svete vždy bola a vždy bude a preto je doležité ako sa k nej postaviť. V demokracii platí, že voči nezodpovednosti sa koná [...]

2 kroky od jadrovej vojny

05.10.2022

Aby nebola vojna, ľudia mali šancu postaviť sa na stranu zodpovednosti vo februári 2022. No postavili sa buď na stranu Ukrajiny alebo Ruska. Teraz majú ľudia šancu postaviť sa na stranu zodpovednosti aby nebola jadrová vojna. No len čítam ako sa ľudia stavajú na stranu totálnej porážky Ruska alebo na totálnu porážku Ukrajiny. Čo sa musí stať aby sa ľudia poučili? [...]

Vláda bez opory ľudu je totalitná vláda

28.09.2022

Keď máme nezodpovednú vládu, tak buď treba voľby alebo veľký štrajk. Netreba zabúdať, že nežijeme v totalite ale v demokracii. Demokratická vláda je vláda ľudu, ktorá si vyžaduje aktívnu oporu ľudu. Vo voľbách si volíme vládu, ktorá by mala byť čo najzodpovednejšia voči ľudu. No voľby sú len každé 4 roky a preto je tu ešte možnosť veľkého štrajku ak [...]

LOZ, Peter Visolajský,

Lekári trvajú na zvyšovaní platov vrátane odmeňovania za odpracované roky

26.11.2022 14:25

Pred začiatkom rokovania na Úrade vlády (ÚV) SR to v sobotu uviedol šéf LOZ Peter Visolajský.

košice, nehoda, alkohol za volantom

Ďalší ožran za volantom: Auto prevrátil na strechu, nafúkal takmer tri promile

26.11.2022 13:28

Hrozivo vyzerajúca nehoda sa stala krátko pred polnocou v piatok v Košiciach.

WC, toaleta, záchody

Ktoré európske mestá majú najšpinavšie verejné záchody? Bratislava prekvapila

26.11.2022 12:30

Experti britskej webovej stránky showersforyou (sprchy pre vás) urobili zaujímavý prieskum pri príležitosti Svetového dňa toaliet.

Robert Fico

Fico volá po zrušení obvinenia šéfa Národnej banky Slovenska Kažimíra

26.11.2022 12:27

Exminister financií Peter Kažimír je opätovne trestne stíhaný za podplácanie.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 77
Celková čítanosť: 186750x
Priemerná čítanosť článkov: 2425x

Autor blogu

Kategórie