EÚ ničí samu seba

Európska únia myslí na Ukrajinu v zmysle pomoci za každú cenu. EÚ myslí na Rusko v zmysle porážky za každú cenu. No kto tú cenu zaplatí? EÚ a každý kto je jej súčasťou.

Ak si niekto myslí, že v polke júna na mierovej konferencii sa uzavrie mier, je veľmi naivný. Mier dokážu uzavrieť len umiernené strany a to spoločne. A robí niečo EÚ aby umiernila strany konfliktu? Naopak, konflikt eskaluje. EÚ nekomunikuje žiadny mierový plán. Aj mierový plán, čo som zverejnil 8.5.2024 je lepší ako žiadny. EÚ bola kedysi úniou komunikácie a rastu, nie úniou sily a neschopnosti. A tak teraz dôsledky vojny musia znášať jej občania.

Základná povinnosť

30.03.2025

Moc má slúžiť mieru a prosperite. Ak tomu tak nie je, tak povinnosťou ľudí je vytvoriť väčšiu moc, ktorá bude slúžiť mieru a prosperite. Ako vytvoriť takú moc? Návod neexistuje. Lebo keby návod aj bol, tak by ho niekto znežil aby tá moc slúžila jemu a nie mieru. A o čo sa ľudstvo už pokúsilo? 1) Dať moc vodcovi? – vodca môže začať zneužívať moc. Stačí [...]

Len demokracia prinesie mier

18.03.2025

Ukrajina má vlastnú predstavu o ceste akou ísť. A rovnako aj Rusko má vlastnú predstavu o svojej ceste. Žial jedna cesta potláča tú druhú. Keď jedna cesta sa snaží pretlačiť, druhá sa musí brániť, to je vojna. Naopak v demokracii, čo je vláda všetkých sa ide spoločnou cestou, nie vlastnou. Pravdou je, že ak niekto sa snaží pretlačiť cestu jednej strany, tak podporuje [...]

Koho najbližšie voliť?

07.03.2025

Chcem voliť skutočnú demokraciu. Chcem parlament, ktorí obsahuje koalíciu strán hľadajúcu spoločné riešenia a prípadne len takú opozíciu, ktorá nedokáže rešpektovať potreby iných, nedokáže byť otvorená spoločným riešeniam a preto len šíri nenávisť proti koalícii. Ignorovať potreby prepojené s nenávisťou takejto opozície je akceptovateľné. Chcem koalíciu [...]

petr pavel

Vodič českého prezidenta Pavla šoféroval pod vplyvom, stíha ho inšpekcia

23.04.2025 20:13

Vodič šoféroval pod vplyvom alkoholu a havaroval v obci, kde má prezident chalupu.

Peter Kotlár

Zisteniam Kotlára o vakcínach a covide neverí väčšina Slovákov

23.04.2025 19:13

Kotlárove tvrdenia výrazne nadpriemerne podporujú voliči Smeru, Republiky a SNS.

Migaľ

Migaľ kritizuje Úrad vlády za podporu Bombica. Bödör u premiéra? Reputačný problém Fica

23.04.2025 17:53

Minister investícií zároveň odmietol, že by si ho premiér Fico „kúpil“ funkciou.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 129
Celková čítanosť: 305240x
Priemerná čítanosť článkov: 2366x

Autor blogu

Kategórie