Založ si blog

Vie vôbec niekto čo je vojna? !

Podľa niektorých EÚ je vo vojne s Ruskom a Rusko nesmie vyhrať. Podľa iných zas EÚ nie je vo vojne s Ruskom a preto je rozumné neposielať proti Rusku zbrane a vojakov.

No pravda je len jedna. Teda niekto tu šíri hoax !!! Buď sme vo vojne alebo nie sme.

Každý vie čo je útok/agresia jednej strany voči druhej. Ale vie vôbec niekto čo je vojna?

Majme komáre, ktoré potrebujú našu krv a „útočia“ na nás. Sme vo vojne s komármi? Nie, nie sme! Keď prekročia určitú hranicu (napr. premnožením sú príliš agresívne) tak zakročíme. Ale pokiaľ hranica nie je prekročená tak ich neriešime.

Majme osie hniezdo, v ktorom sa vŕtame, čo prinúti osy vyletieť a zakročiť proti nám. Sú s nami vo vojne? Nie, nie sú! Keď sa vzdialime a necháme ich vychladnúť, nebudú nás riešiť.

Vo vojne sme až keď nám to osie hniezdo prekáža a nemôžeme osy nechať na mieste. My útočime na nich, oni na nás. Toto je vojna! My neznášame ich, oni nás. To je vojna!

Teda ak Rusko útočí na EÚ a EÚ útočí na Rusko, tak EÚ je vo vojne. Ak len jeden útočí, tak ide len o agresiu/útok.

A ako sa ukončuje vojna dvoch strán? Logicky keď minimálne jedna strana prestane útočiť, keď prestane nenávidieť druhú stranu.

A teda sú dve riešenia pre EÚ ak je vo vojne s Ruskom:

1) eliminácia nepriateľa, teda Ruska – zničený nepriateľ nedokáže útočiť, nedokáže nenávidieť. Ale tiež ak nepriateľ je dosť silný tak nás stiahne so sebou;

2) rešpekt nepriateľa – jasná komunikácia protivníkovi, že ho nepovažujeme za nepriateľa. Že sme boli príliš zaujatý jeho chybami a tak sme nevideli chyby vlastné. Že už nie je vojna. Už je len jeho útok/agresia, čo sa snažíme zastaviť. Rusko okupuje Ukrajinské územia a útočí na iné. Nech má Rusko akékoľvek potreby, tak má právo mať potreby, ale násiliu sa nemôžeme prizerať a musíme proti agresii zakročiť a dodržiavať pritom zákony. Cieľom zastavenia tejto agresie však nie je nejako ublížiť Rusku a každý mŕtvy vojak, zničený tank alebo zničená raketa, ktorá násilne prekročila hranice nás mrzí. Cieľom je len ochrániť krajinu najlepšie ako vieme aby sme čo najmenej ublížili Rusku. A keď na to nestačíme sami tak hľadáme pomoc kohokoľvek, kto nesúhlasí s násilím a agresiou. Pomôcť môže aj Rusko, nemáme nič proti pomoci Ruska.

Čo bude ďalej? Každý deň je len na EÚ nech si vyjasní, či je vo vojne. A ak chce posielať zbrane na Ukrajinu tak nech si vyjasní či si vybrala cestu eliminácie Ruska alebo zmeniť EÚ propagandu aby Rusko už nebol nepriateľ a čisto zbraňami EÚ chce len nezaujato pomáhať bezpečnosti na Ukrajine ak AKÝKOĽVEK sused bude agresívny!

Vážení frustrovaní europoslanci

12.04.2024

Vážené europoslankyne, vážení europoslanci, veľa slovákov nevidí rozdelenú Európu na západnú a východnú. Veľa slovákov nechce aby obyvatelia Európy umierali vo vojne. Ubližujeme tým Európe? Veľa slovákov je proukrajinských, zároveň prozápadných a zároveň aj proruských. Myslíme si, že mier môže byť len keď vyhrá Ukrajina a aj Rusko. Keď nebudú sa vytvárať [...]

Tvrdý odkaz vojnoštváčom

09.04.2024

Tento odkaz nemá ublížiť vojnoštváčom. Má ich vytiahnúť z vojny, do ktorej sa nechali zavliecť a nechali si ukradnúť zo srdca mier. Vážení vojnoštváči, koľko ľudí musí pre vás ešte umrieť aby sa splnil váš sen, že vojna bude mať porazeného?! Vojna nie je futbalový zápas kde v stávke sú tri body do tabuľky a zápas sa skončí za približne 2 hodiny. Vo vojne [...]

Prezidentské voľby alebo boj?

05.04.2024

Prezidentská kampaň bola taká špinavá, že bolo veľmi ťažké sa nenechať zatiahnúť do boja. Tým čo sa to podarilo, budú zajtra voliť prezidenta. Tí ostatní, tí bojovníci nebudú mať zajtra voľby ale boj o prezidenta. Občan by už konečne chcel mier, no možno dostane boj. Uvidíme.

trump, súd

Do procesu s Trumpom v kauze platieb pornoherečke vybrali šesť porotcov

16.04.2024 23:08

Celkovo by mohol výber poroty trvať týždeň. Desiatky potenciálnych porotcov totiž vyjadrili pochybnosti ohľadom svojej schopnosti zachovať si v procese nestrannosť.

Josep Borrell

EÚ pracuje na rozšírení sankcií voči Iránu po jeho útoku na Izrael

16.04.2024 21:21

Návrh verejne podporilo Nemecko, Francúzsko a niekoľko ďalších členov EÚ. Súhlas s ním vyslovil aj šéf zahraničnej politiky EÚ Borrell.

NR SR, protest

Pred parlamentom sa zišli stovky ľudí. Protestovali proti zásahom do kultúry i životného prostredia

16.04.2024 19:48, aktualizované: 22:47

Poukázali na to, že vláda má vynakladať maximum úsilia, aby sa kľúčové piliere demokracie mohli rozvíjať slobodne, participatívne a udržateľne.

Izraelskí vojaci / IZ Armáda / Pásmo Gazy / Tank /

Izraelská armáda tvrdí, že zabila veliteľa Hizballáhu

16.04.2024 19:19

Tá uviedla, že jedno z jej lietadiel „zasiahlo a zlikvidovalo“ veliteľa Hizballáhu v oblasti Ain Ebel v Libanone.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 252791x
Priemerná čítanosť článkov: 2385x

Autor blogu

Kategórie