Založ si blog

Zodpovednosť opozície?

Vládu SR si volia občania SR. Žijeme v demokracii. Moc vláde dávajú občania. To, že súčastná vláda je nedemokratická, ktorá sa nedá demokraticky zmeniť sú len hoaxy na zvyšovanie napätia v spoločnosti.

Čo sa týka Fica. To si fakt niekto naivne myslí, že ľudia sú tak hlúpy a nevedeli, že keď bude Fico pri moci tak pomôže sebe a kamarátom? No napriek tomu ho ľudia volili. A tu by opozícia mala spozornieť, že čo robí zle, keď korupciu považujú ľudia za menšie zlo. Ale nechcem krivdiť každej osobe v opozícii, lebo aj tam sa nájdu veľmi slušné politické osobnosti, ktoré si zaslúžili tie hlasy a zaslúžili by si ich aj viac.

Faktom je to, že opozícia si myslí, že moc v SR si musí vziať sama. Na protestoch sa neskanduje, že chceme prísnejšie tresty za korupciu. Na protestoch sa skanduje, že dosť bolo Fica. Progresívci ľudí oslovujú „Poďme do nich!“. A kto má iný názor ako progresívci, tak je nepriateľ. Lenže veci sa nikdy nezlepšovali a nikdy nebudú zlepšovať násilím. Žiadnym občanom demokratického štátu nikdy nepomohlo keď niekto útočil na ich vládu alebo nebodaj ešte volal zahraničnú veľmoc aby zasiahla ich štát sankciami alebo iným spôsobom za to akú vládu si zvolili.

Vážená opozícia! Súčastná vláda robí veľa chýb a prekračuje hranice, ktoré by sa prekračovať nemali. A keď niekto robí veľa chýb, tak nie je ťažké mu konkurovať, nie? Lenže vy ste tak zaujatí chybami iných, že tie vlastné nevidíte. Významne prekračujete hranice rešpektu a slušnosti. Chápem, že chcete zjednotiť občanov voči spoločnému nepriateľovi, ktorý má byť Fico. Ale toto sa nerobí, toto je šírenie nenávisti a hrubé prekračovanie hraníc fungovania demokratického štátu a v neposlednom rade rozdeľovanie spoločnosti. Oveľa lepšie je zjednotiť spoločnosť cez rešpekt a slušnosť, lebo vďaka rešpektu máme to čo máme. S nenávisťou by sme len do nekonečna hľadali špinu na druhého, ubližovali si a možno sa aj pozabíjali. OPOZÍCIA, PREVEZMITE KONEČNE ZODPOVEDNOSŤ A ZAČNITE BYŤ LEPŠOU ALTERNATÍVOU SÚČASTNEJ VLÁDY!

Sú zlí politici, média, či ľudia?

16.05.2024

Sú zlí politici, média, či ľudia? Odpoveď je jednoduchá. Nikto. Nikto si nezaslúži nenávisť bez ohľadu na to aký je alebo čo robí. Ale čo keď niekto nespĺňa naše alebo niekoho iného očakávania? Alebo dokonca čo keď niekto ohrozuje nás alebo niekoho iného? Ani vtedy! V momente keď si začneme dávať výnimky a začneme niečo také tolerovať alebo nevšímať si u [...]

Aj tento mierový plán je lepší ako žiadny

08.05.2024

Cieľom mierového plánu je umierniť zúčastnené strany konfliktu a tak postupne znižovať až úplne potlačiť napätie v konflikte. Plán umierňovania zúčastnených strán konfliktu zahŕňa nasledovné: 1) Ubezpečovať, že za činy jednej strany je zodpovedná práve tá strana, ktorá čin vykonala a iná strana sa nemusí obávať, že jej bude pripísaná zodpovednosť za niečo [...]

Ach, Fico nechápe

03.05.2024

Fico sa sťažuje, že niektoré štáty Európy, plné hnevu voči Rusku, chcú posielať zbrane na Ukrajinu. Fico má pravdu, že zvyšovať napätie nie je riešenie. V tomto je Fico lepší ako vojnoštváči plný hnevu. Ale Fico absolútne nechápe, že proti útoku sa treba brániť. Nemôžeme sa tváriť, že žiadny konflikt neexistuje a nesnažiť sa ho potlačiť. Preto nie je [...]

Maďarsko Dunaj čln

Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

21.05.2024 21:07

Tragická zrážka motorového člna s loďou si v sobotu vyžiadala najmenej dve obete.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

NRSR, parlament, poslanci

Poslanci schválili rozsiahle zmeny v zákone o Fonde na podporu umenia

21.05.2024 18:22

O poskytnutí peňazí z Fondu na podporu umenia bude po novom rozhodovať rada fondu.

medveď

Pre výskyt medveďa sa bude po novom vyhlasovať mimoriadna situácia. Parlament schválil aj riešenia na jeho elimináciu

21.05.2024 18:03

Poslanci Národnej rady prijali zrýchlene novelizáciu zákona o ochrane prírody a krajiny, ako aj o novelu zákona o civilnej ochrane obyvateľstva.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 262339x
Priemerná čítanosť článkov: 2363x

Autor blogu

Kategórie