Založ si blog

Vie vôbec niekto čo je vojna? !

Podľa niektorých EÚ je vo vojne s Ruskom a Rusko nesmie vyhrať. Podľa iných zas EÚ nie je vo vojne s Ruskom a preto je rozumné neposielať proti Rusku zbrane a vojakov.

No pravda je len jedna. Teda niekto tu šíri hoax !!! Buď sme vo vojne alebo nie sme.

Každý vie čo je útok/agresia jednej strany voči druhej. Ale vie vôbec niekto čo je vojna?

Majme komáre, ktoré potrebujú našu krv a „útočia“ na nás. Sme vo vojne s komármi? Nie, nie sme! Keď prekročia určitú hranicu (napr. premnožením sú príliš agresívne) tak zakročíme. Ale pokiaľ hranica nie je prekročená tak ich neriešime.

Majme osie hniezdo, v ktorom sa vŕtame, čo prinúti osy vyletieť a zakročiť proti nám. Sú s nami vo vojne? Nie, nie sú! Keď sa vzdialime a necháme ich vychladnúť, nebudú nás riešiť.

Vo vojne sme až keď nám to osie hniezdo prekáža a nemôžeme osy nechať na mieste. My útočime na nich, oni na nás. Toto je vojna! My neznášame ich, oni nás. To je vojna!

Teda ak Rusko útočí na EÚ a EÚ útočí na Rusko, tak EÚ je vo vojne. Ak len jeden útočí, tak ide len o agresiu/útok.

A ako sa ukončuje vojna dvoch strán? Logicky keď minimálne jedna strana prestane útočiť, keď prestane nenávidieť druhú stranu.

A teda sú dve riešenia pre EÚ ak je vo vojne s Ruskom:

1) eliminácia nepriateľa, teda Ruska – zničený nepriateľ nedokáže útočiť, nedokáže nenávidieť. Ale tiež ak nepriateľ je dosť silný tak nás stiahne so sebou;

2) rešpekt nepriateľa – jasná komunikácia protivníkovi, že ho nepovažujeme za nepriateľa. Že sme boli príliš zaujatý jeho chybami a tak sme nevideli chyby vlastné. Že už nie je vojna. Už je len jeho útok/agresia, čo sa snažíme zastaviť. Rusko okupuje Ukrajinské územia a útočí na iné. Nech má Rusko akékoľvek potreby, tak má právo mať potreby, ale násiliu sa nemôžeme prizerať a musíme proti agresii zakročiť a dodržiavať pritom zákony. Cieľom zastavenia tejto agresie však nie je nejako ublížiť Rusku a každý mŕtvy vojak, zničený tank alebo zničená raketa, ktorá násilne prekročila hranice nás mrzí. Cieľom je len ochrániť krajinu najlepšie ako vieme aby sme čo najmenej ublížili Rusku. A keď na to nestačíme sami tak hľadáme pomoc kohokoľvek, kto nesúhlasí s násilím a agresiou. Pomôcť môže aj Rusko, nemáme nič proti pomoci Ruska.

Čo bude ďalej? Každý deň je len na EÚ nech si vyjasní, či je vo vojne. A ak chce posielať zbrane na Ukrajinu tak nech si vyjasní či si vybrala cestu eliminácie Ruska alebo zmeniť EÚ propagandu aby Rusko už nebol nepriateľ a čisto zbraňami EÚ chce len nezaujato pomáhať bezpečnosti na Ukrajine ak AKÝKOĽVEK sused bude agresívny!

Sú zlí politici, média, či ľudia?

16.05.2024

Sú zlí politici, média, či ľudia? Odpoveď je jednoduchá. Nikto. Nikto si nezaslúži nenávisť bez ohľadu na to aký je alebo čo robí. Ale čo keď niekto nespĺňa naše alebo niekoho iného očakávania? Alebo dokonca čo keď niekto ohrozuje nás alebo niekoho iného? Ani vtedy! V momente keď si začneme dávať výnimky a začneme niečo také tolerovať alebo nevšímať si u [...]

Aj tento mierový plán je lepší ako žiadny

08.05.2024

Cieľom mierového plánu je umierniť zúčastnené strany konfliktu a tak postupne znižovať až úplne potlačiť napätie v konflikte. Plán umierňovania zúčastnených strán konfliktu zahŕňa nasledovné: 1) Ubezpečovať, že za činy jednej strany je zodpovedná práve tá strana, ktorá čin vykonala a iná strana sa nemusí obávať, že jej bude pripísaná zodpovednosť za niečo [...]

Ach, Fico nechápe

03.05.2024

Fico sa sťažuje, že niektoré štáty Európy, plné hnevu voči Rusku, chcú posielať zbrane na Ukrajinu. Fico má pravdu, že zvyšovať napätie nie je riešenie. V tomto je Fico lepší ako vojnoštváči plný hnevu. Ale Fico absolútne nechápe, že proti útoku sa treba brániť. Nemôžeme sa tváriť, že žiadny konflikt neexistuje a nesnažiť sa ho potlačiť. Preto nie je [...]

Maďarsko Dunaj čln

Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

21.05.2024 21:07

Tragická zrážka motorového člna s loďou si v sobotu vyžiadala najmenej dve obete.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

NRSR, parlament, poslanci

Poslanci schválili rozsiahle zmeny v zákone o Fonde na podporu umenia

21.05.2024 18:22

O poskytnutí peňazí z Fondu na podporu umenia bude po novom rozhodovať rada fondu.

medveď

Pre výskyt medveďa sa bude po novom vyhlasovať mimoriadna situácia. Parlament schválil aj riešenia na jeho elimináciu

21.05.2024 18:03

Poslanci Národnej rady prijali zrýchlene novelizáciu zákona o ochrane prírody a krajiny, ako aj o novelu zákona o civilnej ochrane obyvateľstva.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 262324x
Priemerná čítanosť článkov: 2363x

Autor blogu

Kategórie