Založ si blog

Zodpovednosť opozície?

Vládu SR si volia občania SR. Žijeme v demokracii. Moc vláde dávajú občania. To, že súčastná vláda je nedemokratická, ktorá sa nedá demokraticky zmeniť sú len hoaxy na zvyšovanie napätia v spoločnosti.

Čo sa týka Fica. To si fakt niekto naivne myslí, že ľudia sú tak hlúpy a nevedeli, že keď bude Fico pri moci tak pomôže sebe a kamarátom? No napriek tomu ho ľudia volili. A tu by opozícia mala spozornieť, že čo robí zle, keď korupciu považujú ľudia za menšie zlo. Ale nechcem krivdiť každej osobe v opozícii, lebo aj tam sa nájdu veľmi slušné politické osobnosti, ktoré si zaslúžili tie hlasy a zaslúžili by si ich aj viac.

Faktom je to, že opozícia si myslí, že moc v SR si musí vziať sama. Na protestoch sa neskanduje, že chceme prísnejšie tresty za korupciu. Na protestoch sa skanduje, že dosť bolo Fica. Progresívci ľudí oslovujú „Poďme do nich!“. A kto má iný názor ako progresívci, tak je nepriateľ. Lenže veci sa nikdy nezlepšovali a nikdy nebudú zlepšovať násilím. Žiadnym občanom demokratického štátu nikdy nepomohlo keď niekto útočil na ich vládu alebo nebodaj ešte volal zahraničnú veľmoc aby zasiahla ich štát sankciami alebo iným spôsobom za to akú vládu si zvolili.

Vážená opozícia! Súčastná vláda robí veľa chýb a prekračuje hranice, ktoré by sa prekračovať nemali. A keď niekto robí veľa chýb, tak nie je ťažké mu konkurovať, nie? Lenže vy ste tak zaujatí chybami iných, že tie vlastné nevidíte. Významne prekračujete hranice rešpektu a slušnosti. Chápem, že chcete zjednotiť občanov voči spoločnému nepriateľovi, ktorý má byť Fico. Ale toto sa nerobí, toto je šírenie nenávisti a hrubé prekračovanie hraníc fungovania demokratického štátu a v neposlednom rade rozdeľovanie spoločnosti. Oveľa lepšie je zjednotiť spoločnosť cez rešpekt a slušnosť, lebo vďaka rešpektu máme to čo máme. S nenávisťou by sme len do nekonečna hľadali špinu na druhého, ubližovali si a možno sa aj pozabíjali. OPOZÍCIA, PREVEZMITE KONEČNE ZODPOVEDNOSŤ A ZAČNITE BYŤ LEPŠOU ALTERNATÍVOU SÚČASTNEJ VLÁDY!

Vážení frustrovaní europoslanci

12.04.2024

Vážené europoslankyne, vážení europoslanci, veľa slovákov nevidí rozdelenú Európu na západnú a východnú. Veľa slovákov nechce aby obyvatelia Európy umierali vo vojne. Ubližujeme tým Európe? Veľa slovákov je proukrajinských, zároveň prozápadných a zároveň aj proruských. Myslíme si, že mier môže byť len keď vyhrá Ukrajina a aj Rusko. Keď nebudú sa vytvárať [...]

Tvrdý odkaz vojnoštváčom

09.04.2024

Tento odkaz nemá ublížiť vojnoštváčom. Má ich vytiahnúť z vojny, do ktorej sa nechali zavliecť a nechali si ukradnúť zo srdca mier. Vážení vojnoštváči, koľko ľudí musí pre vás ešte umrieť aby sa splnil váš sen, že vojna bude mať porazeného?! Vojna nie je futbalový zápas kde v stávke sú tri body do tabuľky a zápas sa skončí za približne 2 hodiny. Vo vojne [...]

Prezidentské voľby alebo boj?

05.04.2024

Prezidentská kampaň bola taká špinavá, že bolo veľmi ťažké sa nenechať zatiahnúť do boja. Tým čo sa to podarilo, budú zajtra voliť prezidenta. Tí ostatní, tí bojovníci nebudú mať zajtra voľby ale boj o prezidenta. Občan by už konečne chcel mier, no možno dostane boj. Uvidíme.

zima, sneh, Chorvátsko, dedina, potok, rieka

Slnko vystriedal sneh. Teploty v Chorvátsku klesli za 24 hodín o takmer 30 stupňov

16.04.2024 23:46

Severné Chorvátsko zaznamenalo veľký teplotný pokles a sneženie, pričom v pondelok tam dosahovali teploty 28 stupňov Celzia.

trump, súd

Do procesu s Trumpom v kauze platieb pornoherečke vybrali šesť porotcov

16.04.2024 23:08

Celkovo by mohol výber poroty trvať týždeň. Desiatky potenciálnych porotcov totiž vyjadrili pochybnosti ohľadom svojej schopnosti zachovať si v procese nestrannosť.

Josep Borrell

EÚ pracuje na rozšírení sankcií voči Iránu po jeho útoku na Izrael

16.04.2024 21:21

Návrh verejne podporilo Nemecko, Francúzsko a niekoľko ďalších členov EÚ. Súhlas s ním vyslovil aj šéf zahraničnej politiky EÚ Borrell.

NR SR, protest

Pred parlamentom sa zišli stovky ľudí. Protestovali proti zásahom do kultúry i životného prostredia

16.04.2024 19:48, aktualizované: 22:47

Poukázali na to, že vláda má vynakladať maximum úsilia, aby sa kľúčové piliere demokracie mohli rozvíjať slobodne, participatívne a udržateľne.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 252815x
Priemerná čítanosť článkov: 2385x

Autor blogu

Kategórie