Zneužitie právomoci politika

Zamestnanie politika patrí medzi povolania, kde sa najviac zneužíva právomoc.
Úlohou politika je transparentne presadzovať zmeny v prospech spoločnosti. Ak na presadzovanie zmien nemá dostatok moci, pýta si ju od občanov vo voľbách. Ak ju chce skôr tak petíciou na predčasné voľby. Občan rozhoduje, či zmeny sú v jeho prospech alebo nie, o tomto nemôže rozhodovať akýkoľvek politik.
Niektorých politikov však nezaujíma, čo si myslí väčšina občanov a snaží sa prevziať moc. Títo politici namiesto toho aby presadzovali nejaké zmeny, zneužívajú svoju moc na útoky politikov pri moci. Politik je zamestnanie, kde osoba vykonávajúca toto zamestnanie sa má odosobniť od vlastných názorov a vykonávať prácu zodpovedne v prospech občanov. No často je táto moc zneužívaná. A je len na občanoch či sú spokojní keď si volia takýchto politikov, čo nevykonávajú prácu, na ktorú boli zvolený, ale zneužívajú ju na presadzovanie osobných potrieb a názorov bez ohľadu na vôľu občanov.
Pozn. možno každý politik svoju moc nejakým spôsobom zneužíva, ale len hlúpy politik to robí pred očami občanov a ešte je na to hrdý.
Ešte ma trápi, že sa stáva štandardom, že aj novinári môžu zneužívať svoju moc v prospech osobných názorov. Ale to vie už každý.

Prečo moc miluje poslušných

21.01.2026

Keď človek rozmýšľa hlavne o tom, kto je pri moci, a nie o tom, čo tá moc robí a na čo slúži, prestáva rozmýšľať slobodne. V tej chvíli sa z neho stáva nástroj moci, nie jej kontrolór. Moc sama o sebe nie je ani dobrá, ani zlá. Je to prostriedok. Problém vzniká vtedy, keď ju ľudia prestanú posudzovať podľa jej dôsledkov a začnú ju uctievať podľa osoby, symbolu [...]

Mier? Stačí chcieť

21.01.2026

Ako sa hovorí, oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Je fakt, že vojny sú keď záleží, kto je pri moci (pán) a mier je vtedy keď záleží, čo dáva moc (sluha). Keď ľuďom bude záležať, kto bude pri moci, budú vojny. Ľudia rozhodujú či bude mier. Zaleží čo ľudia chcú.

Pán Šimečka, ľudia nechcú bojovať!

16.12.2025

Pán Šimečka, ľudia nechcú bojovať proti vláde, označovať vládu za mafiu a bojovať proti nej! Ľudia chcú bezpečný, dôstojný a slušný život. Kam sme sa to dostali keď považujeme za slušné ísť na ulicu a vykrikovať proti vláde? Kde sú tie časy keď sa išlo na ulicu a vykrikovalo sa, že chceme dôstojný život?! Je smutné, že už nepatríme medzi štáty kde je [...]

Brittney Shki-Giizis, Kanadská vojačka na Ukrajine

„Všetci, ktorých poznám, sú pripravení bojovať do konca.“ Kanaďanka bojujúca za Ukrajinu opísala, prečo vymenila tank za drony

17.02.2026 08:30

Z kanadskej armády do pekla pri Pokrovsk: Kanada na takúto vojnu pripravená nie je, hovorí Brittney.

Ozbrojené sily SR vojak, vojaci

Tragédia v posádkovom cvičisku pri Leviciach: Zomrel 39-ročný veliteľ

17.02.2026 08:10

Počas služby sa zúčastnil štyroch zahraničných vojenských operácií.

Nehoda

Tragické ráno na Liptove. Autobus sa zrazil s kamiónom, zomrela jedna osoba, desiatky sa zranili

17.02.2026 07:57, aktualizované: 08:20

Cesta bola neprejazdná, v dôsledku nehody bol uzatvorený aj horský priechod Donovaly.

mim1, nôž, útok, mimoriadne1

Pri útoku nožom v Sydney zahynul muž, dve osoby utrpeli zranenia

17.02.2026 07:51

Páchateľ z miesta činu ušiel, polícia ho však zakrátko zadržala.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 348002x
Priemerná čítanosť článkov: 2434x

Autor blogu

Kategórie