Založ si blog

Chválim voličov čo majú vlastný názor

Kto ešte nevidel, odporúčam úspešný film z roku 2021 s Jennifer Lawrencovou, Meryl Streepovou a Leonardom DiCapriom nazvaný „Don’t Look Up“ (v dabovanej verzii „K zemi hľaď!“). Film je krásnou ukážkou toho ako nesprávna politika v nesprávnu dobu môže poškodiť ľudstvo. Na ľahšie pochopenie je vo filme uvedená katastrofická hrozba a katastrofický scenár. Naštastie Slovensko nie je vystavené katastrofickej hrozbe a teda ani nevhodná politika by nemala spôsobiť katastrofu.

 

Aj keď Slovensko nie je katastroficky ohrozené, zodpovedný prístup vie pomôcť voči aktuálnym hrozbám. Je ich isto veľa, no ja vnímam hlavne klimatické zmeny, vojnu na Ukrajine a infláciu. Sú to hrozby, ktoré jednotlivec nezvládne odvrátiť, ale silná spoločnosť áno.

 

Preto vnímam nezodpovedné ak niekto pretláča posilňovanie postavenia jednotlivca a oslabovanie sily štátu. Vnímam ako nezodpovedné ak niekto pretláča „novinky“, ktoré môžu zvyšovať napätie v spoločnosti a neriešia aktuálne hrozby. Vnímam ako nezodpovedné ak niekto pretláča toleranciu v čase keď si nemôžeme dovoliť mnohé veci tolerovať a treba hľadať vhodné opatrenia, ktoré uľahčia ľuďom život. Vnímam ako nezodpovedné zavádzať ľudí ekonomickým rastom, pričom každý vie, že neriešené hrozby vedú k úpadku. Vnímam ako nezodpovedné bagatelizovať existujúce hrozby, ignorovať ich a viesť politiku „K zemi hľaď!“.

 

A preto chválim každého voliča, ktorý má pochybnosti o liberáloch a nevolí ich v týchto časoch. Voľme liberálov keď bude dobre, nie teraz. Viem, že mnohé strany nie sú tiež výhra, ale máme spolu 25 strán. Isto sa nájde strana o ktorej budeme mať najmenšie pochybnosti. Ďakujem všetkým, ktorý nenasledujú dav a volia s rozumom.

 

 

Vieme koľko stojí mier

19.10.2023

Nepotrebujeme robiť komplikovaný a presný výpočet, stačí zjednodušene. Najprv upresnenie služby „mier“. Tak ako sa môže niekto ocitnúť v požiari, tak oveľa častejšie sa môže niekto ocitnúť v konfliktej situácii. Ak pri požiari postupujeme správne, tak minimalizujeme škody na majetku a zdraví. Ak nesprávne, tak tie škody sa môžu aj zväčšiť. Aby sme [...]

Menej extrémizmu, menej vojen

15.10.2023

Všetci vieme, že rastie extrémizmus. Môžeme ho nazvať aj radikalizmus, terorizmus, fašizmus, a tak ďalej, pričom všetky tieto pojmy majú spoločnú vec. Tou spoločnou vecou je považovanie nejakého názoru za výnimočný a odmietanie iných názorov. A pritom je úplne jedno aký názor považujeme za výnimočný. Môže byť napríklad demokracia extrémistická? Môže byť [...]

„Ukážeme, že sa to dá lepšie“

11.10.2023

Liberáli dnes jasne prehlásili, že budú vláde strpčovať život, že budú tvrdo kritizovať, spoja sa s ostatnými opozičným stranami a ukážu, že sa to dá lepšie. Áno, všetko sa dá robiť lepšie. Nikdy nič nebude dokonalé. Liberálny volič sa ich hneď zastane, že boj patrí ku politike. Lenže obyčajný volič, boj nechce. Chce rešpekt, mier a slušný život a nie [...]

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.

SR Banská Bystrica Donovaly Počasie Sneh BBX

Horské priechody Donovaly a Šturec uzavreli pre nákladnú dopravu

30.11.2023 19:09

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné.

kamióny, kolóny, hranice, vyšný komárnik, barwinek

Kolóna na východnej hranici má asi 20 kilometrov, samosprávy sa obávajú odpadu od kamionistov

30.11.2023 18:33

Kolóny kamiónov na východnej hranici sa tvoria v dôsledku protestnej blokády poľsko-ukrajinských hraničných priechodov poľskými dopravcami.

Jana Černochová, robert kaliňák

Kaliňák poďakoval Česku za velenie v brigáde NATO na Lešti, vznikla v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu

30.11.2023 18:20

Šéf slovenskej obrany ocenil český príspevok k ochrane slovenského vzdušného priestoru.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 218781x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie