Spoločná denacifikácia alebo svetová vojna

V prípade Srbska Európa dostáva druhú šancu spoločne sa postaviť proti nacizmu a rešpektovať srbov do takej mieri aby neboli menejcenný. Nacizmus nie je totiž nič iné, len chýbajúci rešpekt voči nejakej skupine ľudí.

Denacifikácia pritom nemusí byť dosiahnutá dobíjaním území a prevzatím kontroly nad daným územím ako to robia Rusi. Lebo o denacifikáciu sa môže postarať aj domáci štát, v ktorom ten rešpekt chýba. Tiež nie je potrebné vytvárať nové štáty, lebo to čo nedokáže zodpovedne robiť štátna moc, môže to robiť samosprávna moc.
Uvidíme, či Európa si konečne prizná, že jej chýba rešpekt a potrebuje na ňom zapracovať alebo je odsúdená byť pozbavená svojprávnosti, byť obsadená a pritom nechápavo bojovať o svoje prežitie.
Podľa mňa nie je ťažké sa zhodnúť, že každý by sa mal snažiť o vzájomný rešpekt. Lebo tam kde je rešpektovanie, tam nie sú vojny. Alebo tu niekto chce tvrdiť, že rešpektovanie a spolupráca sú ekonomicky nevýhodnejšie ako vojna?! Možno len pre úzku skupinu ľudí.
Doplnené:
Áno, sú štáty a spoločenstvá kde chýba rešpektovanie viac ako Európe. No keď nerešpektuje niekto slabí, nevadí to. Keď nerešpektuje niekto silný, je to hrozba. So silou prichádza nutnosť správať sa zodpovedne.

Toto nie, musíme povedať jasné NIE

18.03.2026

Dlho som nebol na žiadnom proteste, ale ak sa má vo voľbách pre strany zvýšiť hranica z 5% na 10% na zvolenie do parlamentu, tak je to významný zásah do práv občanov. Treba tomu povedať jasné NIE. Táto zmena hovorí, že názor 5% občanov je vláde ukradnutý a zaujímaju ju len názor aspoň 10tich percent. Chápem, že viacero strán je viacero názorov, ale pokiaľ sú [...]

Prečo moc miluje poslušných

21.01.2026

Keď človek rozmýšľa hlavne o tom, kto je pri moci, a nie o tom, čo tá moc robí a na čo slúži, prestáva rozmýšľať slobodne. V tej chvíli sa z neho stáva nástroj moci, nie jej kontrolór. Moc sama o sebe nie je ani dobrá, ani zlá. Je to prostriedok. Problém vzniká vtedy, keď ju ľudia prestanú posudzovať podľa jej dôsledkov a začnú ju uctievať podľa osoby, symbolu [...]

Mier? Stačí chcieť

21.01.2026

Ako sa hovorí, oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Je fakt, že vojny sú keď záleží, kto je pri moci (pán) a mier je vtedy keď záleží, čo dáva moc (sluha). Keď ľuďom bude záležať, kto bude pri moci, budú vojny. Ľudia rozhodujú či bude mier. Zaleží čo ľudia chcú.

Russia Ukraine War

Ďalší digitálny front? Ukrajinskí experti sa dostanú aj do ruskej aplikácie Max, avizuje Zelenskyj

20.03.2026 19:58

Rusko vyhradilo používanie aplikácie Max iba pre svojich občanov a pre občanov ľudí z iných krajín, ktoré považuje za priateľské ku Kremľu.

North Korea /  Kim Čong-un /

Kim Čong-un vychováva svoju nástupkyňu? Dcéra vodcu si sadla za riadenie nového vojenského kolosu

20.03.2026 19:39

O tom, že Kim Čchu-e by mohla byť nástupníčkou svojho otca, je presvedčená aj juhokórejská tajná služba.

Trump

Trump ostro udrel na NATO: Zbabelci a papierový tiger! Toto si zapamätáme

20.03.2026 18:50

Americký prezident Donald Trump v piatok opäť verbálne zaútočil na spojencov.

ruský vojenský vrtuľník KA-52

Ruský „aligátor“ padol po zásahu dronom – skutočné peklo však prišlo až potom

20.03.2026 18:30

Na pokrovskom fronte sa FPV dronu podarilo zostreliť ruský bojový vrtuľník Ka-52.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 144
Celková čítanosť: 351294x
Priemerná čítanosť článkov: 2440x

Autor blogu

Kategórie