Založ si blog

Čo s mocným fašistom?

Upozornenie: nikto a nikdy nebude vedieť interpretovať akékoľvek informácie tak aby to každému dávalo zmysel. Ak zmysel niečo nedáva, treba sa ozývať, kým sa nenájde interpretácia, čo zmysel dáva. Kde nie je pochopenie, tam nie je cesta vpred.

Zaoberáme sa fašistom. Fašistu (nacistu) označíme fiktívneho človeka, ktorý má 100% nacistické myslenie a 0% pragmatické myslenie.

Nacistické myslenie človeka:
Na problém reaguje tak, že problém nemôže byť v ňom (povyšovanie seba). Významný problém treba odstrániť. Nájsť zdroj problému, oslabiť ho a zničiť ho. Diskriminácia a likvidácia.

Pragmatické myslenie človeka:
Na problém reaguje ako na priležitosť hľadať riešenia. Významný problém treba vyriešiť. Nájsť riešenie, ktoré prinesie čo najviac úžitku. Príležitosť a rast.

Zdroj problému? Všetko začal veľký tresk 🙂 Teda keď z tresku problém mohol vzniknúť raz, dokáže vzniknúť viackrát aj keď fašista je „na 100% presvedčený“, že keď sa problém zničí tak už nikdy nebude. Preto fašistovi sa problém nevyrieši, ale naopak snaha sa postupne predražuje a s ničením neprestane buď kým nenájde cestu k pragmatickému mysleniu alebo nezničí všetko.

Potom môžeme rozlišovať ľudí podľa ich % nacistického myslenia a ich hranice čo zničiť sa už nemôže na dobrých a zlých. Ale je to relatívne. Myslenie je len riešenie, ktoré nám slúži a môžeme ho meniť. Kto momentálne myslí viac nacisticky, zajtra môže myslieť viac pragmaticky alebo aj naopak. Napríklad ak sa niekto nacistov bojí, myslí si že sú takí zlí, že ho môžu nechať zlikvidovať, tak radšej bude myslieť ako oni.

Teda čo s mocným fašistom, skôr ako všetko zničí? Buď sa ho zbavíme a jeho fašizmus nahradíme našim „lepším“ fašizmom a budeme pár rokov oslavovať víťazstvo, ktoré stálo milióny životov. Alebo problém budeme brať ako príležitosť s fašistom diskutovať o nacizme a užitočných riešeniach, budeme sa zaujímať o jeho názory a budeme sa ozývať kým sa nenájde interpretácia, čo dáva zmysel obom a nájde sa užitočné riešenie, čo dáva zmysel obom. Mne rozumná pripadá, druhá možnosť, lebo kde nie je pochopenie, tam nie je cesta vpred. A nerád by som počul o ďalšej zbytočnej smrti.

Sú zlí politici, média, či ľudia?

16.05.2024

Sú zlí politici, média, či ľudia? Odpoveď je jednoduchá. Nikto. Nikto si nezaslúži nenávisť bez ohľadu na to aký je alebo čo robí. Ale čo keď niekto nespĺňa naše alebo niekoho iného očakávania? Alebo dokonca čo keď niekto ohrozuje nás alebo niekoho iného? Ani vtedy! V momente keď si začneme dávať výnimky a začneme niečo také tolerovať alebo nevšímať si u [...]

Aj tento mierový plán je lepší ako žiadny

08.05.2024

Cieľom mierového plánu je umierniť zúčastnené strany konfliktu a tak postupne znižovať až úplne potlačiť napätie v konflikte. Plán umierňovania zúčastnených strán konfliktu zahŕňa nasledovné: 1) Ubezpečovať, že za činy jednej strany je zodpovedná práve tá strana, ktorá čin vykonala a iná strana sa nemusí obávať, že jej bude pripísaná zodpovednosť za niečo [...]

Ach, Fico nechápe

03.05.2024

Fico sa sťažuje, že niektoré štáty Európy, plné hnevu voči Rusku, chcú posielať zbrane na Ukrajinu. Fico má pravdu, že zvyšovať napätie nie je riešenie. V tomto je Fico lepší ako vojnoštváči plný hnevu. Ale Fico absolútne nechápe, že proti útoku sa treba brániť. Nemôžeme sa tváriť, že žiadny konflikt neexistuje a nesnažiť sa ho potlačiť. Preto nie je [...]

Maďarsko Dunaj čln

Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

21.05.2024 21:07

Tragická zrážka motorového člna s loďou si v sobotu vyžiadala najmenej dve obete.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

NRSR, parlament, poslanci

Poslanci schválili rozsiahle zmeny v zákone o Fonde na podporu umenia

21.05.2024 18:22

O poskytnutí peňazí z Fondu na podporu umenia bude po novom rozhodovať rada fondu.

medveď

Pre výskyt medveďa sa bude po novom vyhlasovať mimoriadna situácia. Parlament schválil aj riešenia na jeho elimináciu

21.05.2024 18:03

Poslanci Národnej rady prijali zrýchlene novelizáciu zákona o ochrane prírody a krajiny, ako aj o novelu zákona o civilnej ochrane obyvateľstva.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 262351x
Priemerná čítanosť článkov: 2364x

Autor blogu

Kategórie