Založ si blog

Čo s mocným fašistom?

Upozornenie: nikto a nikdy nebude vedieť interpretovať akékoľvek informácie tak aby to každému dávalo zmysel. Ak zmysel niečo nedáva, treba sa ozývať, kým sa nenájde interpretácia, čo zmysel dáva. Kde nie je pochopenie, tam nie je cesta vpred.

Zaoberáme sa fašistom. Fašistu (nacistu) označíme fiktívneho človeka, ktorý má 100% nacistické myslenie a 0% pragmatické myslenie.

Nacistické myslenie človeka:
Na problém reaguje tak, že problém nemôže byť v ňom (povyšovanie seba). Významný problém treba odstrániť. Nájsť zdroj problému, oslabiť ho a zničiť ho. Diskriminácia a likvidácia.

Pragmatické myslenie človeka:
Na problém reaguje ako na priležitosť hľadať riešenia. Významný problém treba vyriešiť. Nájsť riešenie, ktoré prinesie čo najviac úžitku. Príležitosť a rast.

Zdroj problému? Všetko začal veľký tresk 🙂 Teda keď z tresku problém mohol vzniknúť raz, dokáže vzniknúť viackrát aj keď fašista je „na 100% presvedčený“, že keď sa problém zničí tak už nikdy nebude. Preto fašistovi sa problém nevyrieši, ale naopak snaha sa postupne predražuje a s ničením neprestane buď kým nenájde cestu k pragmatickému mysleniu alebo nezničí všetko.

Potom môžeme rozlišovať ľudí podľa ich % nacistického myslenia a ich hranice čo zničiť sa už nemôže na dobrých a zlých. Ale je to relatívne. Myslenie je len riešenie, ktoré nám slúži a môžeme ho meniť. Kto momentálne myslí viac nacisticky, zajtra môže myslieť viac pragmaticky alebo aj naopak. Napríklad ak sa niekto nacistov bojí, myslí si že sú takí zlí, že ho môžu nechať zlikvidovať, tak radšej bude myslieť ako oni.

Teda čo s mocným fašistom, skôr ako všetko zničí? Buď sa ho zbavíme a jeho fašizmus nahradíme našim „lepším“ fašizmom a budeme pár rokov oslavovať víťazstvo, ktoré stálo milióny životov. Alebo problém budeme brať ako príležitosť s fašistom diskutovať o nacizme a užitočných riešeniach, budeme sa zaujímať o jeho názory a budeme sa ozývať kým sa nenájde interpretácia, čo dáva zmysel obom a nájde sa užitočné riešenie, čo dáva zmysel obom. Mne rozumná pripadá, druhá možnosť, lebo kde nie je pochopenie, tam nie je cesta vpred. A nerád by som počul o ďalšej zbytočnej smrti.

Streľba? Vitaj liberalizmus

28.09.2023

Viac tolerancie zo strany štátu, oslabenie zásahu štátu, posilňovanie jednotlivcov, jednotlivci si majú riešiť problémy sami. A k tomu pripočítame ekonomické výhody z predaja drog, zbraní a ekonomické výhody z narastajúceho strachu. Bratislava najviac podporuje liberalizmus. V Bratislave sa najviac budeme stretávať so streľbami pokiaľ prostredie bude také, že jednotlivec [...]

Chválim voličov čo majú vlastný názor

20.09.2023

Kto ešte nevidel, odporúčam úspešný film z roku 2021 s Jennifer Lawrencovou, Meryl Streepovou a Leonardom DiCapriom nazvaný „Don’t Look Up“ (v dabovanej verzii „K zemi hľaď!“). Film je krásnou ukážkou toho ako nesprávna politika v nesprávnu dobu môže poškodiť ľudstvo. Na ľahšie pochopenie je vo filme uvedená katastrofická hrozba a [...]

Podstata života

01.09.2023

Toto je snaha podstatu života vyjadriť čo najviac exaktne (aby sa ľahšie chápala) a všeobecne (aby pokryla možno všetko). Ak niečo dôležité chýba, alebo niečo nie je jasné, autor bude reagovať v diskusii. 1) Vzťahy – sú väzby spôsobené najmä opačnou polaritou (niečo ako silnejšia elektromagnetická sila) a zároveň prirodzenou príťažlivosťou (niečo ako [...]

voľby v Bratislave

Výpočet mandátov: Aký silný vplyv majú nevoliči na výsledok parlamentných volieb?

28.09.2023 20:00

Postoj nevoličov napovedá, že sa ich voľby netýkajú, ale istým spôsobom pomáhajú víťaznej politickej strane v obsadení čo najviac mandátov v parlamente.

Bratislava polícia Dúbravka

Krvavá dráma v Dúbravke. Aký mal strelec podľa psychiatra motív?

28.09.2023 19:05

Muž strieľal na sídlisku v Bratislave do ľudí aj policajtov.

voľby 2023, urny

Je Slovensku treba deravé moratórium? Volebný rozruch síce stíšilo, no ani zďaleka nemá volič od politikov pokoj

28.09.2023 19:00

Volebné moratórium momentálne zakazuje politickým stranám a koalíciám viesť volebnú kampaň a médiám informovať o ich pozitívnom, aj negatívnom hodnotení.

Elon Musk, Twitter

Muskova sociálna sieť sa otvára hoaxom o voľbách, zrušila možnosť nahlasovania

28.09.2023 18:34

Nedávna štúdia ukázala, že práve X má najvyšší pomer dezinformačných príspevkov.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 209990x
Priemerná čítanosť článkov: 2442x

Autor blogu

Kategórie