Založ si blog

Rusi sú dobrí?

Ruská propaganda hovorí, že my sme zlí a Rusi dobrí. Západna propaganda, že my sme dobrí a Rusi zlí. No pravda je taká, že v zájomnom ubližovaní sú obaja zlí.

Nie je nič pekné na tom, že keď chce Rusko vyhrať tak raketami a bombami oslabuje Ukrajinu. Ešte horšie je keď v slabej chvíli má strach z civilistov, ktorí na druhý deň môžu dostať zbraň a zabíjať Rusov. A preto ich radšej pozabíja bezbranných.

Nie je nič pekné na tom, že keď chce Západ vyhrať, tak musí zabíjať Ruských chlapcov, že musí oslabovať Rusko a v strachu aby Rusko nejaké peniaze nevyužilo proti západu tak ničiť jeden vzťah za druhým, na čo zase len doplácajú obyčajní ľudia.

Na vojne nie je nič pekné a preto sa robia hry, kde človek môže bojovať koľko chce a nikomu neublíži.

Vždy platilo, že je hlúpe a úbohé robiť chyby len preto lebo ich robí aj ten druhý. Naopak vyspelé je usmerňovať a učiť toho druhého aby tie chyby nerobil. A nikto sa vzdelaniu nevyhne keď je povinné.

Usmerniť sa nedá vírus, lebo v jeho povahe je robiť nám škodu. Keď chceme zničiť vírus, pochopím to. No Rusi sú nejaký druh živočícha, ktorý je na ešte nižšej vývojovej úrovni ako vírusy a preto sa nedajú usmerňovať? Alebo sme len takí primitívny, že radšej oslabíme a zničíme každého Rusa, než by sme mali vynakladať úsilie na vzdelanie a spolunažívanie s Rusmi? Samozrejme, ani Rusi by nemali s nami bojovať a radšej nás vzdelávať, ak sa považujú za vyspelejších.

Ak si niekto myslí, že len jedno z kapitalizmu alebo komunizmu je dobré, mýli sa. Nie je dobré ani jedno. Kapitalizmus aj komunizmus sú riešenia na určité problémy. Každé ma svoje výhody, každe nevýhody. A keď pre jednu stranu je riešenie drahé tak nemôže byť dobré. Dobré riešenia sú také, ktoré sú pre obe strany výhodné. Lebo dvaja čo spolunažívajú sú mocnejší ako jeden vo vojne.

Vieme koľko stojí mier

19.10.2023

Nepotrebujeme robiť komplikovaný a presný výpočet, stačí zjednodušene. Najprv upresnenie služby „mier“. Tak ako sa môže niekto ocitnúť v požiari, tak oveľa častejšie sa môže niekto ocitnúť v konfliktej situácii. Ak pri požiari postupujeme správne, tak minimalizujeme škody na majetku a zdraví. Ak nesprávne, tak tie škody sa môžu aj zväčšiť. Aby sme [...]

Menej extrémizmu, menej vojen

15.10.2023

Všetci vieme, že rastie extrémizmus. Môžeme ho nazvať aj radikalizmus, terorizmus, fašizmus, a tak ďalej, pričom všetky tieto pojmy majú spoločnú vec. Tou spoločnou vecou je považovanie nejakého názoru za výnimočný a odmietanie iných názorov. A pritom je úplne jedno aký názor považujeme za výnimočný. Môže byť napríklad demokracia extrémistická? Môže byť [...]

„Ukážeme, že sa to dá lepšie“

11.10.2023

Liberáli dnes jasne prehlásili, že budú vláde strpčovať život, že budú tvrdo kritizovať, spoja sa s ostatnými opozičným stranami a ukážu, že sa to dá lepšie. Áno, všetko sa dá robiť lepšie. Nikdy nič nebude dokonalé. Liberálny volič sa ich hneď zastane, že boj patrí ku politike. Lenže obyčajný volič, boj nechce. Chce rešpekt, mier a slušný život a nie [...]

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 218756x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie