Založ si blog

Rusi sú dobrí?

Ruská propaganda hovorí, že my sme zlí a Rusi dobrí. Západna propaganda, že my sme dobrí a Rusi zlí. No pravda je taká, že v zájomnom ubližovaní sú obaja zlí.

Nie je nič pekné na tom, že keď chce Rusko vyhrať tak raketami a bombami oslabuje Ukrajinu. Ešte horšie je keď v slabej chvíli má strach z civilistov, ktorí na druhý deň môžu dostať zbraň a zabíjať Rusov. A preto ich radšej pozabíja bezbranných.

Nie je nič pekné na tom, že keď chce Západ vyhrať, tak musí zabíjať Ruských chlapcov, že musí oslabovať Rusko a v strachu aby Rusko nejaké peniaze nevyužilo proti západu tak ničiť jeden vzťah za druhým, na čo zase len doplácajú obyčajní ľudia.

Na vojne nie je nič pekné a preto sa robia hry, kde človek môže bojovať koľko chce a nikomu neublíži.

Vždy platilo, že je hlúpe a úbohé robiť chyby len preto lebo ich robí aj ten druhý. Naopak vyspelé je usmerňovať a učiť toho druhého aby tie chyby nerobil. A nikto sa vzdelaniu nevyhne keď je povinné.

Usmerniť sa nedá vírus, lebo v jeho povahe je robiť nám škodu. Keď chceme zničiť vírus, pochopím to. No Rusi sú nejaký druh živočícha, ktorý je na ešte nižšej vývojovej úrovni ako vírusy a preto sa nedajú usmerňovať? Alebo sme len takí primitívny, že radšej oslabíme a zničíme každého Rusa, než by sme mali vynakladať úsilie na vzdelanie a spolunažívanie s Rusmi? Samozrejme, ani Rusi by nemali s nami bojovať a radšej nás vzdelávať, ak sa považujú za vyspelejších.

Ak si niekto myslí, že len jedno z kapitalizmu alebo komunizmu je dobré, mýli sa. Nie je dobré ani jedno. Kapitalizmus aj komunizmus sú riešenia na určité problémy. Každé ma svoje výhody, každe nevýhody. A keď pre jednu stranu je riešenie drahé tak nemôže byť dobré. Dobré riešenia sú také, ktoré sú pre obe strany výhodné. Lebo dvaja čo spolunažívajú sú mocnejší ako jeden vo vojne.

Pravdu? Žiadny človek sa nedožije . . .

09.01.2023

Pravdu? Každý človek funguje rovnako, žiadny sa nedožije dokonalosti a za vojny môže nevedomosť. Ako funguje človek? Ja mám riešenia. Ty máš riešenia. Každý ich má. Aby si človek presadil svoje, potrebuje moc. A tak veľká časť nášho života môže byť o získavaní moci. Ukážeme svoj úspech, znevážime úspech iného a čím hlasnejší budeme, čím väčšiu moc [...]

Postup EÚ, ktorý ohrozuje každého z nás

08.10.2022

Vojna na Ukrajine nás finančne poškodzuje a ohrozuje našu budúcnosť ak by sme museli bojovať vo vojne alebo byť obeťou nejakého vojenského útoku, ba dokonca jadrového útoku. Rusko koná nezodpovedne, o tom niet pochýb. No nezodpovednosť na svete vždy bola a vždy bude a preto je doležité ako sa k nej postaviť. V demokracii platí, že voči nezodpovednosti sa koná [...]

2 kroky od jadrovej vojny

05.10.2022

Aby nebola vojna, ľudia mali šancu postaviť sa na stranu zodpovednosti vo februári 2022. No postavili sa buď na stranu Ukrajiny alebo Ruska. Teraz majú ľudia šancu postaviť sa na stranu zodpovednosti aby nebola jadrová vojna. No len čítam ako sa ľudia stavajú na stranu totálnej porážky Ruska alebo na totálnu porážku Ukrajiny. Čo sa musí stať aby sa ľudia poučili? [...]

117471230

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

SR Malá Fatra vrch Čipčie počasie teplé turizmus ZAX

Najmenej mrazivých dní za 60 rokov. Január bol jeden z najextrémnejších v histórii

06.02.2023 15:36, aktualizované: 16:21

Priemerná teplota dosiahla na košickom letisku najvyššie hodnoty za posledných 102 rokov.

Turecko Sýria Zemetrasenie Silné Obete

Moje deti tam zmrznú. Ľudia prehľadávajú trosky, pátrajú po preživších

06.02.2023 15:04

Záchranárske tímy i bežní ľudia pátrajú v neprajnom počasí v troskách tisícov domov po preživších i obetiach.

Lubomír Štrougal

Vo veku 98 rokov zomrel Lubomír Štrougal. Podľa historika bol pravou rukou Gustáva Husáka

06.02.2023 15:04, aktualizované: 15:41

Štrougal bol jednou z hlavných tvárí československej normalizácie.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 191258x
Priemerná čítanosť článkov: 2452x

Autor blogu

Kategórie