Založ si blog

Rusi sú dobrí?

Ruská propaganda hovorí, že my sme zlí a Rusi dobrí. Západna propaganda, že my sme dobrí a Rusi zlí. No pravda je taká, že v zájomnom ubližovaní sú obaja zlí.

Nie je nič pekné na tom, že keď chce Rusko vyhrať tak raketami a bombami oslabuje Ukrajinu. Ešte horšie je keď v slabej chvíli má strach z civilistov, ktorí na druhý deň môžu dostať zbraň a zabíjať Rusov. A preto ich radšej pozabíja bezbranných.

Nie je nič pekné na tom, že keď chce Západ vyhrať, tak musí zabíjať Ruských chlapcov, že musí oslabovať Rusko a v strachu aby Rusko nejaké peniaze nevyužilo proti západu tak ničiť jeden vzťah za druhým, na čo zase len doplácajú obyčajní ľudia.

Na vojne nie je nič pekné a preto sa robia hry, kde človek môže bojovať koľko chce a nikomu neublíži.

Vždy platilo, že je hlúpe a úbohé robiť chyby len preto lebo ich robí aj ten druhý. Naopak vyspelé je usmerňovať a učiť toho druhého aby tie chyby nerobil. A nikto sa vzdelaniu nevyhne keď je povinné.

Usmerniť sa nedá vírus, lebo v jeho povahe je robiť nám škodu. Keď chceme zničiť vírus, pochopím to. No Rusi sú nejaký druh živočícha, ktorý je na ešte nižšej vývojovej úrovni ako vírusy a preto sa nedajú usmerňovať? Alebo sme len takí primitívny, že radšej oslabíme a zničíme každého Rusa, než by sme mali vynakladať úsilie na vzdelanie a spolunažívanie s Rusmi? Samozrejme, ani Rusi by nemali s nami bojovať a radšej nás vzdelávať, ak sa považujú za vyspelejších.

Ak si niekto myslí, že len jedno z kapitalizmu alebo komunizmu je dobré, mýli sa. Nie je dobré ani jedno. Kapitalizmus aj komunizmus sú riešenia na určité problémy. Každé ma svoje výhody, každe nevýhody. A keď pre jednu stranu je riešenie drahé tak nemôže byť dobré. Dobré riešenia sú také, ktoré sú pre obe strany výhodné. Lebo dvaja čo spolunažívajú sú mocnejší ako jeden vo vojne.

EÚ ničí samu seba

28.05.2024

Európska únia myslí na Ukrajinu v zmysle pomoci za každú cenu. EÚ myslí na Rusko v zmysle porážky za každú cenu. No kto tú cenu zaplatí? EÚ a každý kto je jej súčasťou. Ak si niekto myslí, že v polke júna na mierovej konferencii sa uzavrie mier, je veľmi naivný. Mier dokážu uzavrieť len umiernené strany a to spoločne. A robí niečo EÚ aby umiernila strany konfliktu? [...]

Porozumenie alebo nenávisť

22.05.2024

Potláčaním porozumenia vnášame nenávisť do života. Už sa Vám stalo, že niekto koho poznáte spravil niečo zlé a vy Ste chápali prečo to spravil? Neschvaľovali ste to. Aj ste akceptovali dôsledky (obranu) voči tomu konkrétnemu činu. A len ste hľadali pochopenie prečo to spravil. Našli ste to možno správne, možno nie. Ale keby ste boli na jeho mieste tak by ste to spravili [...]

Sú zlí politici, média, či ľudia?

16.05.2024

Sú zlí politici, média, či ľudia? Odpoveď je jednoduchá. Nikto. Nikto si nezaslúži nenávisť bez ohľadu na to aký je alebo čo robí. Ale čo keď niekto nespĺňa naše alebo niekoho iného očakávania? Alebo dokonca čo keď niekto ohrozuje nás alebo niekoho iného? Ani vtedy! V momente keď si začneme dávať výnimky a začneme niečo také tolerovať alebo nevšímať si u [...]

Peter Pellegrini

Prieskum SANEP o dôvere k politikom: Len jednému viac ľudí dôveruje ako nedôveruje

30.05.2024 07:00

Zuzana Čaputová je stále v prvej trojke politikov s najväčšou dôverou, Ivan Korčok je na tom lepšie ako Michal Šimečka, vyplýva z prieskumu SANEP-u.

Európsky parlament / EP /

Prieskum SANEP po atentáte: Kto má najväčšiu šancu dostať sa do europarlamentu? Hore je to tesné

30.05.2024 07:00

Poslancov zo Slovenska do Európskeho parlamentu by podľa aktuálneho prieskumu spoločnosti SANEP poskladalo šesť politických strán.

Ruský útok, Charkov, požiar, hasiči, vojna na Ukrajine, hypermarket

ONLINE: Charkov bol opäť pod paľbou, bilancia úderu zo soboty sa vyšplhala na 19 mŕtvych

30.05.2024 06:10, aktualizované: 08:29

Ruská armáda opätovne zaútočila na Charkov, vypálila naň najmenej osem striel.

Litva, NATO

Rusi testujú hranice NATO v Pobaltí. Čo urobí Západ?

30.05.2024 06:00

Šéf Kremľa Vladimir Putin v roku 2016 vyhlásil, že sám nevie, kde sa končia hranice Ruska. Zároveň povedal, že to bol vtip. Smeje sa ešte niekto?

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 265443x
Priemerná čítanosť článkov: 2349x

Autor blogu

Kategórie