Založ si blog

Stíhanie spochybňovačov?

Spochybňovač spochybňuje potreby iných. Buď dehonestuje ich očakávania alebo vytvára im nové, ktoré ani nepotrebujú. Napríklad spochybňovač bude tvrdiť, že vakcínu nepotrebuješ alebo bude tvrdiť, že potrebuješ len vakcínu, ktorá je desiatky rokov testovaná. Šírenie nepravdivých alebo polopravdivých informácií im v tom často pomáha. Ohľadom spochybňovania, v poriadku je len audítorská činnosť keď sú nejakou smernicou dané očakávania a testuje sa či sú naplnené. Audítor nie je spochybňovač, on nezasahuje do očakávaní, teda taký by mal byť každý audítor.

Späť k spochybňovačom. Morálne spochybňovač významne zasahuje do základných práv jednotlivca alebo skupín. Zásah do očakávaní môže mať jednoznačný dopad na existenciu alebo kvalitu života.

Profilovo spochybňovači majú problém s tým, že si myslia, že ich práva sú napadnuté a ich obranou je útok na práva iných. Namiesto zjednotenia a presadenia rešpektu voči základným právam jednotlivca sa zbabelo rozhodli narušovať práva iných.

Napríklad spochybňovač by sa cítil bezpečne keby vakcína bola desiatky rokov testovaná. Jeho očakávanie je však pridrahé a preto potrvá desiatky rokov kým bude naplnené. Jeho reakciou je aby ani ostatní sa necítili bezpečne. Nevyhradzuje sa u výrobcu, ale útočí na spotrebiteľov a manipuluje s ich potrebami.
Konanie spochybňovača sa dá charakterizovať pojmom antireklama. Kým reklama verejne poukazuje na možnosť ako riešiť problém, antireklama toto riešenie verejne znehodnocuje presadzovaním alebo narúšaním očakávaní.

Legislatívne je povolené len presadzovať riešenie bez útoku na iné riešenie. Tak prečo má Slovensko tak veľa spochybňovačov? To nie je možné ich nejako zastaviť? V konečnom dôsledku sami sebe škodia. Ich problémy sa nevyriešia a kumulovanie ďalších problémov vytvára ďalšie a ďalšie napätie, kde jednoznační vinníci sú spochybňovači.

Vážení frustrovaní europoslanci

12.04.2024

Vážené europoslankyne, vážení europoslanci, veľa slovákov nevidí rozdelenú Európu na západnú a východnú. Veľa slovákov nechce aby obyvatelia Európy umierali vo vojne. Ubližujeme tým Európe? Veľa slovákov je proukrajinských, zároveň prozápadných a zároveň aj proruských. Myslíme si, že mier môže byť len keď vyhrá Ukrajina a aj Rusko. Keď nebudú sa vytvárať [...]

Tvrdý odkaz vojnoštváčom

09.04.2024

Tento odkaz nemá ublížiť vojnoštváčom. Má ich vytiahnúť z vojny, do ktorej sa nechali zavliecť a nechali si ukradnúť zo srdca mier. Vážení vojnoštváči, koľko ľudí musí pre vás ešte umrieť aby sa splnil váš sen, že vojna bude mať porazeného?! Vojna nie je futbalový zápas kde v stávke sú tri body do tabuľky a zápas sa skončí za približne 2 hodiny. Vo vojne [...]

Prezidentské voľby alebo boj?

05.04.2024

Prezidentská kampaň bola taká špinavá, že bolo veľmi ťažké sa nenechať zatiahnúť do boja. Tým čo sa to podarilo, budú zajtra voliť prezidenta. Tí ostatní, tí bojovníci nebudú mať zajtra voľby ale boj o prezidenta. Občan by už konečne chcel mier, no možno dostane boj. Uvidíme.

trump, súd

Do procesu s Trumpom v kauze platieb pornoherečke vybrali šesť porotcov

16.04.2024 23:08

Celkovo by mohol výber poroty trvať týždeň. Desiatky potenciálnych porotcov totiž vyjadrili pochybnosti ohľadom svojej schopnosti zachovať si v procese nestrannosť.

Josep Borrell

EÚ pracuje na rozšírení sankcií voči Iránu po jeho útoku na Izrael

16.04.2024 21:21

Návrh verejne podporilo Nemecko, Francúzsko a niekoľko ďalších členov EÚ. Súhlas s ním vyslovil aj šéf zahraničnej politiky EÚ Borrell.

NR SR, protest

Pred parlamentom sa zišli stovky ľudí. Protestovali proti zásahom do kultúry i životného prostredia

16.04.2024 19:48, aktualizované: 22:47

Poukázali na to, že vláda má vynakladať maximum úsilia, aby sa kľúčové piliere demokracie mohli rozvíjať slobodne, participatívne a udržateľne.

Izraelskí vojaci / IZ Armáda / Pásmo Gazy / Tank /

Izraelská armáda tvrdí, že zabila veliteľa Hizballáhu

16.04.2024 19:19

Tá uviedla, že jedno z jej lietadiel „zasiahlo a zlikvidovalo“ veliteľa Hizballáhu v oblasti Ain Ebel v Libanone.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 252793x
Priemerná čítanosť článkov: 2385x

Autor blogu

Kategórie