Založ si blog

Ľudstvo pochová Darwina alebo Darwin ľudstvo?

Boj o prežitie, prirodzený výber, prežije najsilnejší. To sú poznatky, ktoré ľudstvo naučila Darwinova teória. Neexistuje nikto kto by ich nepočul. Dôsledky tohto poznania? Boj o prežitie, prirodzený výber a má prežiť najsilnejší. Je to naozaj nutné?

Darwinova teória nie je vadná, ale opiera sa o fakt, že prostredie je nemenné. A potom už všetko závisí od jedinca ako sa dokáže prispôsobiť tomuto prostrediu. Tak prečo potom prežil človek? Zuby, tvrdšia koža, lepší zrak, sluch, čuch, je jedovatý, je zákernejší, alebo inak zastraší iný druh na planéte? Asi ťažko!

Úspech človeka tkvie v schopnosti meniť prostredie. Má prispôsobené telo na rôzny typ práce, na vytváranie a používanie nástrojov a hlavne na komunikáciu. Vďaka komunikácii vie robiť dohody, spolupracovať a mal by si vedieť prispôsobiť spoluprácou akékoľvek prostredie aby žil v bezpečí a mal všetko čo potrebuje.

Tak prečo má ľudstvo zhoršujúce sa prostredie? Zhoršujúca sa klíma, menej bezpečnosti, viac problémov, viac bojov a život je nahradený prežívaním? Lebo Darwin! Darwinova teória ospravedlňuje akékoľvek konanie, ktoré narúša spoluprácu. Darwinova teória umožňuje všetkú moc, ktorú ľudstvo získalo, použiť proti ľudstvu.

Moc, ktorú ľudstvo má nezískalo tým, že každý bojoval za seba ako vedel. Ľudstvo bolo obmedzované dohodami, spolupracovalo, rástlo a tak získalo moc, proti ktorej teraz stojí. Moc, ktorá vznikla aby menila miesta kam človek doteraz nemohol, mení miesta kde sa človek doteraz cítil bezpečne. Vďaka čomu? Šíreniu a aplikovaniu Darwinovej teórie tam kam nepatrí. Učením, že prežiť má najsilnejší a oslabovaním spolupráce.

Darwin. Tvoja teória mala priniesť zrejme ľudstvu osoh, ale je zneužívaná. Ak nepochováme tvoju teóriu, budeme pochovaní my. Dohodneme sa?

Vážení frustrovaní europoslanci

12.04.2024

Vážené europoslankyne, vážení europoslanci, veľa slovákov nevidí rozdelenú Európu na západnú a východnú. Veľa slovákov nechce aby obyvatelia Európy umierali vo vojne. Ubližujeme tým Európe? Veľa slovákov je proukrajinských, zároveň prozápadných a zároveň aj proruských. Myslíme si, že mier môže byť len keď vyhrá Ukrajina a aj Rusko. Keď nebudú sa vytvárať [...]

Tvrdý odkaz vojnoštváčom

09.04.2024

Tento odkaz nemá ublížiť vojnoštváčom. Má ich vytiahnúť z vojny, do ktorej sa nechali zavliecť a nechali si ukradnúť zo srdca mier. Vážení vojnoštváči, koľko ľudí musí pre vás ešte umrieť aby sa splnil váš sen, že vojna bude mať porazeného?! Vojna nie je futbalový zápas kde v stávke sú tri body do tabuľky a zápas sa skončí za približne 2 hodiny. Vo vojne [...]

Prezidentské voľby alebo boj?

05.04.2024

Prezidentská kampaň bola taká špinavá, že bolo veľmi ťažké sa nenechať zatiahnúť do boja. Tým čo sa to podarilo, budú zajtra voliť prezidenta. Tí ostatní, tí bojovníci nebudú mať zajtra voľby ale boj o prezidenta. Občan by už konečne chcel mier, no možno dostane boj. Uvidíme.

zima, sneh, Chorvátsko, dedina, potok, rieka

Slnko vystriedal sneh. Teploty v Chorvátsku klesli za 24 hodín o takmer 30 stupňov

16.04.2024 23:46

Severné Chorvátsko zaznamenalo veľký teplotný pokles a sneženie, pričom v pondelok tam dosahovali teploty 28 stupňov Celzia.

trump, súd

Do procesu s Trumpom v kauze platieb pornoherečke vybrali šesť porotcov

16.04.2024 23:08

Celkovo by mohol výber poroty trvať týždeň. Desiatky potenciálnych porotcov totiž vyjadrili pochybnosti ohľadom svojej schopnosti zachovať si v procese nestrannosť.

Josep Borrell

EÚ pracuje na rozšírení sankcií voči Iránu po jeho útoku na Izrael

16.04.2024 21:21

Návrh verejne podporilo Nemecko, Francúzsko a niekoľko ďalších členov EÚ. Súhlas s ním vyslovil aj šéf zahraničnej politiky EÚ Borrell.

NR SR, protest

Pred parlamentom sa zišli stovky ľudí. Protestovali proti zásahom do kultúry i životného prostredia

16.04.2024 19:48, aktualizované: 22:47

Poukázali na to, že vláda má vynakladať maximum úsilia, aby sa kľúčové piliere demokracie mohli rozvíjať slobodne, participatívne a udržateľne.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 252799x
Priemerná čítanosť článkov: 2385x

Autor blogu

Kategórie