Založ si blog

Pani prezidentke – otvorená prosba o radu

Pani prezidentka. Dokážem ignorovať alebo niekedy sa aj zasmiať na hejtoch v komentároch, vo verejne publikovaných nenávistných názoroch alebo na iných informáciach, ktoré neprichádzajú z dôveryhodných zdrojov. Sú to informácie od nekompetentných. To, čo však nedokážem ignorovať, sú fakty, ktoré dodávajú médiá alebo fakty, ktoré idú od samotnej prezidentky.

Naozaj sa snažíte zastaviť testovanie alebo túto nepravdu podsúvajú média?

Som v neľahkej situácii. Mojich spoluobčanov, známych a možno už aj rodinu ohrozuje choroba COVID-19. Chýba mi pocit, že naša krajina je bezpečná ako bola napríklad cez leto 2020. Chýba mi pocit, že občania SR môžu vykonávať svoje bežné činnosti. Chýba mi pocit, že občanom SR nehrozí žiadne poškodenie zdravia pri infikovaní sa vírusom spôsobujúci chorobu COVID-19. Tento pocit som stratil vďaka faktom, ktoré mi dáva vláda.

Rozhodol som sa vláde veriť a preto si želám, aby naša krajina bola opäť čo najskôr bezpečná. Za veľmi dôležité preto považujem zníženie rizika toho, že sa môže občan SR nakaziť. Toto sa dosiahne tým, že sa zamedzí šíreniu vírusu a teda znížením počtu infikovaných. Bežnou praxou je „lockdown“, čo vnímam tak, že všetci občania sú považovaný za potenciálne infikovaných a preto každý občan ostáva v karanténe, aj keď s určitou veľmi obmedzenou mierou slobody. To čo by som uvítal je šanca, aby do karantény išli len nakazený občania. Aby do karantény nešli nenakazený občania ak nemusia. Aby nakazený občania sa vyliečili a aby sme opäť spolu mohli žiť v bezpečnej krajine, kým opäť COVID-19 nenaberie novú silu. Potom opäť budeme musieť proti nemu zakročiť dostupnými prostriedkami.

Občania potrebujú pomoc v tejto neľahkej situácii. Stopnutie testovania pomôže občanom viac ako keby sa testovanie uskutočnilo? Lepšie je dať všetkých občanov do karantény? Alebo lepšie je dovoliť vírusu aby sa šíril? Alebo lepšie je zľahčovať vplyv vírusu na zdravie občanov? Alebo treba veriť len vláde a nečítať protivládne fakty, ktoré podsúvajú média alebo možno aj prezidentka?

Pani prezidentka, chýba mi od Vás postoj, ktorý by mi pomohol v boji s touto neľahkou situáciou. Prosím viete dať radu, ktorá pomôže mne a aj mojim spoluobčanom?

EÚ ničí samu seba

28.05.2024

Európska únia myslí na Ukrajinu v zmysle pomoci za každú cenu. EÚ myslí na Rusko v zmysle porážky za každú cenu. No kto tú cenu zaplatí? EÚ a každý kto je jej súčasťou. Ak si niekto myslí, že v polke júna na mierovej konferencii sa uzavrie mier, je veľmi naivný. Mier dokážu uzavrieť len umiernené strany a to spoločne. A robí niečo EÚ aby umiernila strany konfliktu? [...]

Porozumenie alebo nenávisť

22.05.2024

Potláčaním porozumenia vnášame nenávisť do života. Už sa Vám stalo, že niekto koho poznáte spravil niečo zlé a vy Ste chápali prečo to spravil? Neschvaľovali ste to. Aj ste akceptovali dôsledky (obranu) voči tomu konkrétnemu činu. A len ste hľadali pochopenie prečo to spravil. Našli ste to možno správne, možno nie. Ale keby ste boli na jeho mieste tak by ste to spravili [...]

Sú zlí politici, média, či ľudia?

16.05.2024

Sú zlí politici, média, či ľudia? Odpoveď je jednoduchá. Nikto. Nikto si nezaslúži nenávisť bez ohľadu na to aký je alebo čo robí. Ale čo keď niekto nespĺňa naše alebo niekoho iného očakávania? Alebo dokonca čo keď niekto ohrozuje nás alebo niekoho iného? Ani vtedy! V momente keď si začneme dávať výnimky a začneme niečo také tolerovať alebo nevšímať si u [...]

Donald Trump

Trump už má v hlave meno kandidáta na viceprezidenta

23.06.2024 07:30

Donald Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta v novembrových voľbách šéfa Bieleho domu.

lokalizovanie telefónu, mapy, navigácia, mobil, smartfón, Google Maps

Google vymazal z máp pozmenené fotografie rakúskych lokalít, ktoré tam dali klimatickí aktivisti

23.06.2024 06:59

Environmentálni aktivisti z hnutia Posledná generácia upravili fotografie pomocou umelej inteligencie tak, aby upozornili na potenciálny vplyv zmeny klímy.

vojna na Ukrajine, Časiv Jar

ONLINE: CNN: Rusi zmenili taktiku, bezprecedentne tlačia na energetiku Ukrajiny

23.06.2024 06:30

Rusko vyvíja veľký tlak na už aj tak otrasený energetický systém Ukrajiny. Zmenilo taktiku, predtým boli útoky menej presné a bolo ľahšie škody opraviť, píše CNN.

Americká vojenská loď Dwighta Eisenhowera, jemen

USA stiahli lietadlovú loď USS Dwight D. Eisenhower z Červeného mora

23.06.2024 06:00

Americká armáda po niekoľkomesačnom nasadení stiahla z Červeného mora svoju lietadlovú loď USS Dwight D. Eisenhower a jej sprievodné plavidlá.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 267515x
Priemerná čítanosť článkov: 2367x

Autor blogu

Kategórie