Založ si blog

Odstúpenie Matoviča? Čo vraví veda?

Máme konflikt. Mocný muž, pán premiér a nekončiaca predstava, že je zlodej. Skopíroval časť svojej diplomovej práce. Dôležitá časť článku je s „ALE“.

Budem veľmi stručný a budem sa opierať o evolučnú teóriu, o jej cieľ spolunažívať. Spomínaný konflikt má dve strany. Pán premiér pôsobí na ľudí ako zlodej, čomu sa ľudia nevedia prispôsobiť. Zlodej kradne. A ak zlodej je mocný, nič proti jeho kradnutiu neurobíme, pokiaľ nezískame dostatočnú moc alebo jemu moc neklesne. Preto ľudia pôsobia na premiéra požiadavkou aby pri moci zlodej nebol. Žiadajú jeho odstúpenie. Myslia si, že ani on nechce aby ho niekto mocný okrádal. Nechcú po ňom nič zlé. On by sa mal vedieť ich požiadavke prispôsobiť.

Keďže cieľom evolúcie je spolunažívanie, tak zlodej by mal byť zbavený svojej moci, lebo tomu sa vedia obidve strany prispôsobiť.

ALE. Skopírovanie časti diplomovej práce, robí z človeka zlodeja? To, že niečo kedysi skopíroval, znamená, že bude zneužívať svoju moc a bude ľudí okrádať? Bolo nejako preukázané, že politici čo okrádali ľudí, ich okrádali preto lebo skopírovali časť diplomovej práce?

Bežnou praxou šírenia nenávisti, rasizmu, neznášanlivosti, … je nafúknutie malo pravdepodobnej veci na úplne samozrejmú. Možno prípad okolo diplomoviek je typický prípad nafukovania málo pravdepodobného na zjavné. Možno nie.

Ak pán premiér odstúpi, potvrdí, že je zlodej. Ak zlodej nie je, tak bude to prehra ako pre neho, tak aj pre Slovensko. A toto sa ľudom páčiť určite nebude. Ak však zlodej nie je, tak mal by vedieť upokojiť ľudí, že výkon jeho moci nesúvisí s jeho diplomovou prácou a mal by vedieť podporiť každý návrh, ktorý zastaví okrádanie slovenských občanov. Ak v ľudoch niekto iný ako premiér vyvoláva pocit, že premiér je zlodejom, mali by bojovať s ohováraním premiéra. Lebo to potom ohováranie im znepríjemňuje život a navodzuje nepríjemné pocity.

Pravdu? Žiadny človek sa nedožije . . .

09.01.2023

Pravdu? Každý človek funguje rovnako, žiadny sa nedožije dokonalosti a za vojny môže nevedomosť. Ako funguje človek? Ja mám riešenia. Ty máš riešenia. Každý ich má. Aby si človek presadil svoje, potrebuje moc. A tak veľká časť nášho života môže byť o získavaní moci. Ukážeme svoj úspech, znevážime úspech iného a čím hlasnejší budeme, čím väčšiu moc [...]

Postup EÚ, ktorý ohrozuje každého z nás

08.10.2022

Vojna na Ukrajine nás finančne poškodzuje a ohrozuje našu budúcnosť ak by sme museli bojovať vo vojne alebo byť obeťou nejakého vojenského útoku, ba dokonca jadrového útoku. Rusko koná nezodpovedne, o tom niet pochýb. No nezodpovednosť na svete vždy bola a vždy bude a preto je doležité ako sa k nej postaviť. V demokracii platí, že voči nezodpovednosti sa koná [...]

2 kroky od jadrovej vojny

05.10.2022

Aby nebola vojna, ľudia mali šancu postaviť sa na stranu zodpovednosti vo februári 2022. No postavili sa buď na stranu Ukrajiny alebo Ruska. Teraz majú ľudia šancu postaviť sa na stranu zodpovednosti aby nebola jadrová vojna. No len čítam ako sa ľudia stavajú na stranu totálnej porážky Ruska alebo na totálnu porážku Ukrajiny. Čo sa musí stať aby sa ľudia poučili? [...]

SR Malá Fatra vrch Čipčie počasie teplé turizmus ZAX

Najmenej mrazivých dní za 60 rokov. Január bol jeden z najextrémnejších v histórii

06.02.2023 15:36

Priemerná teplota dosiahla na košickom letisku najvyššie hodnoty za posledných 102 rokov.

Turecko Sýria Zemetrasenie Silné Obete

Moje deti tam zmrznú. Ľudia prehľadávajú trosky, pátrajú po preživších

06.02.2023 15:04

Záchranárske tímy i bežní ľudia pátrajú v neprajnom počasí v troskách tisícov domov po preživších i obetiach.

Lubomír Štrougal

Vo veku 98 rokov zomrel Lubomír Štrougal. Podľa historika bol pravou rukou Gustáva Husáka

06.02.2023 15:04, aktualizované: 15:41

Štrougal bol jednou z hlavných tvárí československej normalizácie.

Kirill

Ruský patriarcha Kirill pôsobil vo Švajčiarsku ako agent KGB

06.02.2023 14:40

Potvrdzovať to majú odtajnené dokumenty vo švajčiarskych národných archívoch. Ruská pravoslávna cirkev sa k záležitosti odmietla vyjadriť.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 191251x
Priemerná čítanosť článkov: 2452x

Autor blogu

Kategórie