Založ si blog

Vážení frustrovaní europoslanci

Vážené europoslankyne, vážení europoslanci, veľa slovákov nevidí rozdelenú Európu na západnú a východnú. Veľa slovákov nechce aby obyvatelia Európy umierali vo vojne. Ubližujeme tým Európe?

Veľa slovákov je proukrajinských, zároveň prozápadných a zároveň aj proruských. Myslíme si, že mier môže byť len keď vyhrá Ukrajina a aj Rusko. Keď nebudú sa vytvárať nepriateľské tábory. Vieme, že kto sa nedá zatiahnúť do vojny tak môže byť na obidvoch stranách. A vieme, že Putin nie je žiadny pacifista. Vieme, že Putin je zatiahnutý do vojny viac ako si vie ktokoľvek predstaviť. Ale každý sa dá nejakou cestou umierniť. Už len z dôvodu, že vojna je veľmi nákladná záležitosť. A milióny mŕtvych je privysoká cena pre akúkoľvek stranu. A pokiaľ chcete víťazstvo nie len pre Ukrajinu, ale aj pre Rusko, tak to nie je žiadne vydieranie.

Áno, máme iný názor. Máme svoj názor a nie je najmenší dôvod si ho obhajovať, že nie je nereálny alebo populistický. Odlišnosť názorov k demokracii patrí. A možno, že nejaké budú dôveryhodnejšie a výhodnejšie ako ten náš. No vás sa pýtam. To, že Slovensko má niekoľko iných názorov to vám dáva právo Slovensko nejako trestať? Môže Slovensko stratiť výhody Európy len preto lebo má odlišný názor? Tak ako za komunistov, že len členovia komunistickej strany mohli užívať výhody komunizmu (byt zadarmo, lepšia práca, výhody pri vzdelaní, …) ? Chcete rozdeľovať Európu na tú čo má jeden názor a tú čo má iný názor?

To, že nesúhlasíte s našim názorom je v poriadku. To k demokracii patrí. Ani my nesúhlasíme s vašim možno často. Ale keď väčšina bude považovať rozdelenú Európu za výhodnejšie riešenie, tak Európa rozdelená bude a nezabráni tomu žiadne veto. Keď väčšina bude považovať boj za výhodnejšie riešenie, tak bojovať sa bude. A Slovensko s tým nič nezmôže. Tak prečo vám tak veľmi vadí keď máme iný názor a strašíte Slovensko potrestaním?!

Sú zlí politici, média, či ľudia?

16.05.2024

Sú zlí politici, média, či ľudia? Odpoveď je jednoduchá. Nikto. Nikto si nezaslúži nenávisť bez ohľadu na to aký je alebo čo robí. Ale čo keď niekto nespĺňa naše alebo niekoho iného očakávania? Alebo dokonca čo keď niekto ohrozuje nás alebo niekoho iného? Ani vtedy! V momente keď si začneme dávať výnimky a začneme niečo také tolerovať alebo nevšímať si u [...]

Aj tento mierový plán je lepší ako žiadny

08.05.2024

Cieľom mierového plánu je umierniť zúčastnené strany konfliktu a tak postupne znižovať až úplne potlačiť napätie v konflikte. Plán umierňovania zúčastnených strán konfliktu zahŕňa nasledovné: 1) Ubezpečovať, že za činy jednej strany je zodpovedná práve tá strana, ktorá čin vykonala a iná strana sa nemusí obávať, že jej bude pripísaná zodpovednosť za niečo [...]

Ach, Fico nechápe

03.05.2024

Fico sa sťažuje, že niektoré štáty Európy, plné hnevu voči Rusku, chcú posielať zbrane na Ukrajinu. Fico má pravdu, že zvyšovať napätie nie je riešenie. V tomto je Fico lepší ako vojnoštváči plný hnevu. Ale Fico absolútne nechápe, že proti útoku sa treba brániť. Nemôžeme sa tváriť, že žiadny konflikt neexistuje a nesnažiť sa ho potlačiť. Preto nie je [...]

Maďarsko Dunaj čln

Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

21.05.2024 21:07

Tragická zrážka motorového člna s loďou si v sobotu vyžiadala najmenej dve obete.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

NRSR, parlament, poslanci

Poslanci schválili rozsiahle zmeny v zákone o Fonde na podporu umenia

21.05.2024 18:22

O poskytnutí peňazí z Fondu na podporu umenia bude po novom rozhodovať rada fondu.

medveď

Pre výskyt medveďa sa bude po novom vyhlasovať mimoriadna situácia. Parlament schválil aj riešenia na jeho elimináciu

21.05.2024 18:03

Poslanci Národnej rady prijali zrýchlene novelizáciu zákona o ochrane prírody a krajiny, ako aj o novelu zákona o civilnej ochrane obyvateľstva.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 262343x
Priemerná čítanosť článkov: 2363x

Autor blogu

Kategórie