Založ si blog

Vláda bez opory ľudu je totalitná vláda

Keď máme nezodpovednú vládu, tak buď treba voľby alebo veľký štrajk. Netreba zabúdať, že nežijeme v totalite ale v demokracii. Demokratická vláda je vláda ľudu, ktorá si vyžaduje aktívnu oporu ľudu. Vo voľbách si volíme vládu, ktorá by mala byť čo najzodpovednejšia voči ľudu. No voľby sú len každé 4 roky a preto je tu ešte možnosť veľkého štrajku ak zvolená vláda nie je dostatočne zodpovedná. Opora aby nebola ignorovaná, opora musí mať dostatočnú moc a preto štrajk musí byť naozaj veľký.
Pri štrajku musí byť zabezpečené informovanie vlády:
1) aké škody sú ľuďom spôsobované;
2) čo nezodpovedné robí vláda;
3) zodpovedné riešenia, ktoré ľudia potrebujú.
Vláda pri jednoznačných informáciach môže jednoznačne reagovať. Ak vláda informácie bude ignorovať a ľudí na štrajku je naozaj dostatok, vie že ľudia spravia čokoľvek aby ich vláda neignorovala.
Aktuálny problém je zvyšovanie cien, veľká neistota, hrozba vojny, možno aj jadrovej. Niekto veľké škody predvída, no niekto verí, že jeho sa to netýka. Preto štrajk príde až keď ľudia nejaké škody utrpia, alebo keď ich niekto presvedčí, že škody ho neminú. Keď sa podarí veľký štrajk dohodnúť, na zastavenie vojny budú potrebné tieto informácie pre vládu:
1) Vojna spôsobuje škody v biliónoch, platiť budeme aj my;
2) Vláda nesmie nijakým spôsobom vyžadovať neplatenú poslušnosť Ruska, t.j. nesmie sa správať totalitne, teda bez účasti Ruska rozhodovať čo je zodpovedné a aké su dôsledky. Niekto totalitu dokáže prijať (napr. Európa je podozrivá, že prijala totalitu USA), no zodpovedné je sa proti totalite brániť a nechceme aby sa Rusko bránilo voči nám.
3) Vláda musí jednoznačne vyžadovať spoločné rokovania s Ruskom o tom, čo je zodpovedné a aké majú byť dostatočné a vykonateľné dôsledky za budúce nezodpovedné konanie, tak aby to dávalo zmysel obidvom stranám. Takto sa dá ľahko dosiahnuť zodpovednosť a teda mier. Ak vyžadovanie je ignorované, treba zabezečiť aby nebolo. Ak Rusko potvrdilo, že takéto rokovania odmieta, musí byť mu jasné že sa zbavuje svojho práva vyjadriť sa a teda definovanie zodpovednosti a dôsledkov bude bez jeho účasti čo môže Rusko veľmi bolieť. Musí byť tiež zabezpečené, že keď Rusko neskôr prejaví záujem o pragmatické rokovania s cieľom zabezpečiť vzájomnú zodpovednosť, musia mu byť tieto rokovania umožnené.

Čo robiť aby bolo lepšie?

24.03.2023

Lepšie znamená, že vynaložíme menej nákladov na svoje potreby. Nižšie náklady vznikajú vďaka vylepšeniam. Naopak, keď sa niečo zhoršuje, musíme platiť viac. Pokles cien nám vyvoláva šťastie a naopak stúpanie cien nám ubližuje. Napríklad hovienka od psov na chodníku nás nútia si dávať väčší pozor kam stúpame a napriek tomu občas do nejakého skočíme a musíme [...]

Pravdu? Žiadny človek sa nedožije . . .

09.01.2023

Pravdu? Každý človek funguje rovnako, žiadny sa nedožije dokonalosti a za vojny môže nevedomosť. Ako funguje človek? Ja mám riešenia. Ty máš riešenia. Každý ich má. Aby si človek presadil svoje, potrebuje moc. A tak veľká časť nášho života môže byť o získavaní moci. Ukážeme svoj úspech, znevážime úspech iného a čím hlasnejší budeme, čím väčšiu moc [...]

Postup EÚ, ktorý ohrozuje každého z nás

08.10.2022

Vojna na Ukrajine nás finančne poškodzuje a ohrozuje našu budúcnosť ak by sme museli bojovať vo vojne alebo byť obeťou nejakého vojenského útoku, ba dokonca jadrového útoku. Rusko koná nezodpovedne, o tom niet pochýb. No nezodpovednosť na svete vždy bola a vždy bude a preto je doležité ako sa k nej postaviť. V demokracii platí, že voči nezodpovednosti sa koná [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 193835x
Priemerná čítanosť článkov: 2454x

Autor blogu

Kategórie