Založ si blog

Trestať alebo netrestať?

Trest je založený na diskriminácii a následnom ublížení. Može to byť poníženie, ničenie majetku, vzťahov ale aj priame fyzické ublíženie, ktoré môže viesť k smrti. Trestanie odjakživa patrilo k ľudstvu. Nie sú to len popravy a genocídy. S trestami sa stretávame asi každý deň. Útok na učiteľa, útok na dieťa, útok na útočníka. Potom ak obeť trestu prežije, môže sa cítiť ohrozená. Závisí to či išlo o okamžitú diskrimináciu naviazanú na nejaký čin alebo o trvalú diskrimináciu napojenú na osobu trestanej obete.

Cieľom trestu je navýšiť cenu. Obeť trestu preto potrebuje vedieť za čo to bolo, aby sa podobnému činu mohla opakovane vyvarovať. Napriklad na písomke z matiky napíšete 1+1=3 a dostanete poníženie vo forme päťky. Nabudúce nenapíše radšej výsledok a dostane opäť päťku. A pokiaľ nezistíte, že tam treba napísať 2, tak budete neustále ponižovaní a môže sa cítiť trvalo ohrození. Preto pri trestoch je nevyhnutne dôležitá podpora.

Podpora má informovať a učiť lepším riešeniam, za ktoré trestaní nebudeme. Buď nás podpora môže učiť aké sú riešenia, alebo nás môže učiť ako sami nájdeme tie vhodné riešenia. Podporu si môže platiť trestaná obeť, môže ju platiť niekto iný, záleží na dohode. No dôležité je aby pri každom treste bola podpora. Inak cieľom trestu nie je usmerniť obeť trestu, ale zničiť ju.

Podpora! Podpora! Podpora!

A teraz keď sme vyspelí, žijeme v 21.storočí, prosím vysvetlite mi akú podporu má Rusko pri toľkých chybách čo robí? To vážne si niekto naivne myslí, že Rusko bude diskriminované, neustále trestané s chýbajúcim pocitom bezpečia a všetci si budeme žiť v mieri?! Dajme si facku a zobuďme sa!

Streľba? Vitaj liberalizmus

28.09.2023

Viac tolerancie zo strany štátu, oslabenie zásahu štátu, posilňovanie jednotlivcov, jednotlivci si majú riešiť problémy sami. A k tomu pripočítame ekonomické výhody z predaja drog, zbraní a ekonomické výhody z narastajúceho strachu. Bratislava najviac podporuje liberalizmus. V Bratislave sa najviac budeme stretávať so streľbami pokiaľ prostredie bude také, že jednotlivec [...]

Chválim voličov čo majú vlastný názor

20.09.2023

Kto ešte nevidel, odporúčam úspešný film z roku 2021 s Jennifer Lawrencovou, Meryl Streepovou a Leonardom DiCapriom nazvaný „Don’t Look Up“ (v dabovanej verzii „K zemi hľaď!“). Film je krásnou ukážkou toho ako nesprávna politika v nesprávnu dobu môže poškodiť ľudstvo. Na ľahšie pochopenie je vo filme uvedená katastrofická hrozba a [...]

Podstata života

01.09.2023

Toto je snaha podstatu života vyjadriť čo najviac exaktne (aby sa ľahšie chápala) a všeobecne (aby pokryla možno všetko). Ak niečo dôležité chýba, alebo niečo nie je jasné, autor bude reagovať v diskusii. 1) Vzťahy – sú väzby spôsobené najmä opačnou polaritou (niečo ako silnejšia elektromagnetická sila) a zároveň prirodzenou príťažlivosťou (niečo ako [...]

USA / Kurz / učitelia / streľba /

Vyčíňanie 32-ročného útočníka si v Rotterdame vyžiadalo niekoľko obetí

28.09.2023 17:34, aktualizované: 18:14

Útočník založil požiar v byte a aj v nemocnici.

macron, korzika

Ďalší tlak na Paríž. Macron navrhol Korzike väčšiu autonómiu

28.09.2023 17:16

Napätie sa prudko zvýšilo po smrti nacionalistu Yvana Colonnu vo francúzskom väzení.

pôrod, novorodenec, predčasne narodené dieťa

Vo Francúzsku sa vlani narodilo najmenej detí od 2. svetovej vojny

28.09.2023 16:04

Oproti roku 2010 ide o pokles o takmer 13 percent.

súd, polícia, expolicajti, kauza Očistec

Zadržali dvoch advokátov a jedného lekára obvinených z korupcie. Vyšetrovateľ navrhuje väzbu

28.09.2023 15:38

Vyšetrovateľ navrhuje väzbu pre dvoch obvinených advokátov zadržaných v rámci akcie Corrumpere 2.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 209966x
Priemerná čítanosť článkov: 2441x

Autor blogu

Kategórie