Založ si blog

Ako vyvolať veľký konflikt? Čo s tým?

Každý robí chyby, my nie sme výnimkou. Niekto našu chybu vytrhne z kontextu a poukáže na vážny problém, ktorý treba riešiť. Problém je nepriateľ, ktorému sa treba spoločne postaviť. Začína konflikt. Konflikt má, ale dve strany. Jedna, čo sa snaží problém riešiť. Druhá, čo problém riešiť nechce, lebo to ako problém nevidí. Tí, čo poznajú celú pravdu sa postavia na našu stranu, na stranu „problému“. Tí, čo sú oboznámený len s „problémom“, sa postavia proti nám, proti „problému“. A je tu veľký konflikt. A je úplne jedno ako to začalo. Každý každému ubližuje. A pokiaľ problém nie je vyriešený alebo pokiaľ druhý neprestanú problém riešiť, konflikt neskončí.

Ale čo s tým? Stačí si dostatočne overovať zdroje. Ak niekto obhajuje problém, má určité argumenty, ktoré treba rešpektovať. Ak je niekto proti problému, tiež má argumenty, ktoré treba tiež rešpektovať. Rešpektovaním viacerých argumentov, sa dá nájsť, čo majú spoločné a nájsť akceptovateľné riešenie konfliktu. Cieľom je riešenie a nie je ubližovanie!

A čo sa deje na Slovensku? Vysoká autorita namiesto hľadania riešenia (alebo popri hľadaní riešenia) napadne inú autoritu. Tá namiesto hľadania riešenia napadne dokonca vyššie postavenú autoritu, čo je ešte viac neprípustné. A k tomuto konfliktu sa s radosťou pridá kopec ďalších, čo radi napadnú nejakú autoritu.

A kto je skutočným vinníkom konfliktu:
1) Ľudia, ktorí si naivne myslia, že každá informácia v novinách je plne dostatočná. Novinári môžu pracovať akokoľvek tvrdo a poctivo, dokonalú pravdu nedajú nikdy. Nejaký štandard však dodržiavať musia, na to je určite nejaký zákon. Ak nie je dostatočný, každý štandard sa dá zvýšiť.
2) Ľudia, ktorí namiesto hľadania riešenia sa pridajú na nejakú stranu konfliktu.

Aktuálne riešenie v konflikte Matovič vs ŠUKL-SAV:
1) Politikom dať jasne najavo, že nám nie je jedno čo robia. Ak sa nepoučia, pri najbližších voľbách dbať viac na to aby do vysokej politiky nešli „veľkí bojovníci“, ale skutočný zákono-darcovia.
2) Riaditeľov dôležitých úradov si ľudia nevolia. Tých treba poučit o fungovaní autorít a konfliktov. Nepoučiteľných okamžite prepustiť.

Nie je nám to jedno, preto požadujeme!

26.03.2021

Od koalície aj opozície, očakávame a nevyhnutne požadujeme aby bolo splnené nasledovné: ZA PRVÉ) Spojenie síl proti dvom spoločným nepriateľom, a to sú: A) chýbajúce zákony, lebo ľudia musia bojovať s veľmi ťažkými situáciami, ktoré by vďaka zákonom nemuseli ohrozovať ľudí v takej miere, B) prisilné zákony, lebo ľudia musia bojovať s veľmi ťažkými situáciami, [...]

Najhorší prezident v dejinách slovenska

26.03.2021

Hlavnou úlohou prezidenta je dohliadať na funkčnosť vlády. Jediný kto môže siahnuť na vládu su ľudia, lebo len im patrí. Očividne prezidentka Zuzana Čaputová to stále nepochopila. Ak si myslíte, že sme tu mali aj horšieho prezidenta, prosím napíšte do diskusie. Mna nič také zlé na žiadnom predchádzajucom prezidentovi nenapadá. Ďakujem.

Liberalizmus – choroba to nie je !

24.03.2021

Vsetci mame urcite hranice. Nieco akceptujeme, nieco nie. Bojujeme ked akceptovat nevieme. A aby sme neboli v boji sami, zjednocujeme sa proti spolocnemu nepriatelovi. Potom boj zvladame lahsie. Na spolocne oznacenie nepriatela sa pouzivaju pravidla. V tuto chvilu tvrdy konzervativec otvara sampanske na pocest pravidlam. No bezny clovek cita dalej. Pravidlo, moze sluzit cloveku, ale moze mu aj [...]

minister financií Eduard Heger

Sme bližšie k životu pred pandémiou, no nad vírusom sme ešte nevyhrali, uviedol v príhovore premiér

15.05.2021 20:41

Niekoľkomesačné obmedzenie sociálnych kontaktov, nosenie rúšok, zvýšená hygiena a masívne očkovanie prinášajú vytúžené výsledky, poznamenal premiér.

vrtuľník / pomoc /

Vodič spadol s autom do rokliny, pomáhať mu musel vrtuľník

15.05.2021 18:54

Po šmyku padal vodič s vozidlom približne 300 metrov do strmej rokliny neďaleko Vyšnej Boce.

Iveta Lazorová

Lazorová: Populizmus zdravotníctvu nepomôže. Zmeny sa prejavia o 10 rokov

15.05.2021 18:00

Bez zásadnej personálnej reformy hrozí podľa šéfky komory sestier Ivety Lazorovej kolaps celého systému zdravotníctva.

nemecko protest izrael

Iránsky minister zrušil návštevu Rakúska, kritizoval vyvesenie vlajky Izraela

15.05.2021 17:34

Rozhodnutie prišlo po tom, ako úrad rakúskeho kancelára a ministerstvo zahraničia vyvesili izraelskú zástavu na znak solidarity.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 78583x
Priemerná čítanosť článkov: 2456x

Autor blogu

Kategórie