Založ si blog

Ako vyvolať veľký konflikt? Čo s tým?

Každý robí chyby, my nie sme výnimkou. Niekto našu chybu vytrhne z kontextu a poukáže na vážny problém, ktorý treba riešiť. Problém je nepriateľ, ktorému sa treba spoločne postaviť. Začína konflikt. Konflikt má, ale dve strany. Jedna, čo sa snaží problém riešiť. Druhá, čo problém riešiť nechce, lebo to ako problém nevidí. Tí, čo poznajú celú pravdu sa postavia na našu stranu, na stranu „problému“. Tí, čo sú oboznámený len s „problémom“, sa postavia proti nám, proti „problému“. A je tu veľký konflikt. A je úplne jedno ako to začalo. Každý každému ubližuje. A pokiaľ problém nie je vyriešený alebo pokiaľ druhý neprestanú problém riešiť, konflikt neskončí.

Ale čo s tým? Stačí si dostatočne overovať zdroje. Ak niekto obhajuje problém, má určité argumenty, ktoré treba rešpektovať. Ak je niekto proti problému, tiež má argumenty, ktoré treba tiež rešpektovať. Rešpektovaním viacerých argumentov, sa dá nájsť, čo majú spoločné a nájsť akceptovateľné riešenie konfliktu. Cieľom je riešenie a nie je ubližovanie!

A čo sa deje na Slovensku? Vysoká autorita namiesto hľadania riešenia (alebo popri hľadaní riešenia) napadne inú autoritu. Tá namiesto hľadania riešenia napadne dokonca vyššie postavenú autoritu, čo je ešte viac neprípustné. A k tomuto konfliktu sa s radosťou pridá kopec ďalších, čo radi napadnú nejakú autoritu.

A kto je skutočným vinníkom konfliktu:
1) Ľudia, ktorí si naivne myslia, že každá informácia v novinách je plne dostatočná. Novinári môžu pracovať akokoľvek tvrdo a poctivo, dokonalú pravdu nedajú nikdy. Nejaký štandard však dodržiavať musia, na to je určite nejaký zákon. Ak nie je dostatočný, každý štandard sa dá zvýšiť.
2) Ľudia, ktorí namiesto hľadania riešenia sa pridajú na nejakú stranu konfliktu.

Aktuálne riešenie v konflikte Matovič vs ŠUKL-SAV:
1) Politikom dať jasne najavo, že nám nie je jedno čo robia. Ak sa nepoučia, pri najbližších voľbách dbať viac na to aby do vysokej politiky nešli „veľkí bojovníci“, ale skutočný zákono-darcovia.
2) Riaditeľov dôležitých úradov si ľudia nevolia. Tých treba poučit o fungovaní autorít a konfliktov. Nepoučiteľných okamžite prepustiť.

EÚ ničí samu seba

28.05.2024

Európska únia myslí na Ukrajinu v zmysle pomoci za každú cenu. EÚ myslí na Rusko v zmysle porážky za každú cenu. No kto tú cenu zaplatí? EÚ a každý kto je jej súčasťou. Ak si niekto myslí, že v polke júna na mierovej konferencii sa uzavrie mier, je veľmi naivný. Mier dokážu uzavrieť len umiernené strany a to spoločne. A robí niečo EÚ aby umiernila strany konfliktu? [...]

Porozumenie alebo nenávisť

22.05.2024

Potláčaním porozumenia vnášame nenávisť do života. Už sa Vám stalo, že niekto koho poznáte spravil niečo zlé a vy Ste chápali prečo to spravil? Neschvaľovali ste to. Aj ste akceptovali dôsledky (obranu) voči tomu konkrétnemu činu. A len ste hľadali pochopenie prečo to spravil. Našli ste to možno správne, možno nie. Ale keby ste boli na jeho mieste tak by ste to spravili [...]

Sú zlí politici, média, či ľudia?

16.05.2024

Sú zlí politici, média, či ľudia? Odpoveď je jednoduchá. Nikto. Nikto si nezaslúži nenávisť bez ohľadu na to aký je alebo čo robí. Ale čo keď niekto nespĺňa naše alebo niekoho iného očakávania? Alebo dokonca čo keď niekto ohrozuje nás alebo niekoho iného? Ani vtedy! V momente keď si začneme dávať výnimky a začneme niečo také tolerovať alebo nevšímať si u [...]

Donald Trump

Trump už má v hlave meno kandidáta na viceprezidenta

23.06.2024 07:30

Donald Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta v novembrových voľbách šéfa Bieleho domu.

lokalizovanie telefónu, mapy, navigácia, mobil, smartfón, Google Maps

Google vymazal z máp pozmenené fotografie rakúskych lokalít, ktoré tam dali klimatickí aktivisti

23.06.2024 06:59

Environmentálni aktivisti z hnutia Posledná generácia upravili fotografie pomocou umelej inteligencie tak, aby upozornili na potenciálny vplyv zmeny klímy.

vojna na Ukrajine, Časiv Jar

ONLINE: CNN: Rusi zmenili taktiku, bezprecedentne tlačia na energetiku Ukrajiny

23.06.2024 06:30

Rusko vyvíja veľký tlak na už aj tak otrasený energetický systém Ukrajiny. Zmenilo taktiku, predtým boli útoky menej presné a bolo ľahšie škody opraviť, píše CNN.

Americká vojenská loď Dwighta Eisenhowera, jemen

USA stiahli lietadlovú loď USS Dwight D. Eisenhower z Červeného mora

23.06.2024 06:00

Americká armáda po niekoľkomesačnom nasadení stiahla z Červeného mora svoju lietadlovú loď USS Dwight D. Eisenhower a jej sprievodné plavidlá.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 267516x
Priemerná čítanosť článkov: 2367x

Autor blogu

Kategórie