Založ si blog

Igor Matovič, nepotrebujeme novú zbraň, potrebujeme jednotu!

Aj ta najsinejšia zbraň je k ničomu, keď ju použiť nemôžeš, alebo keď máš priveľa prekážok. Keď máš jednotu, zbraň môžeš používať efektívne aj keď je primitívna.

Experti na jednotu sú napríklad mafie. Oni vedia ako na ňu, aj ako ju ničiť. Nie je divu, že u nás nefunguje žiadna zbraň proti korone.

Igor, tak konečne prestaň naháňať odborníkov a za jeden stôl radšej zvolaj najväčšie autority. Prezidentku, Sulíka, Pellegriniho, Kotlebu, arcibiskupov rôznych cirkví, top moderátorov, top žurnalistov, hlavne tých čo významne môžu jednotu poškodzovať, z takýchto nemôže chýbať ani jeden aby to fungovalo! Nehľadaj spôsob ako významnú autoritu vynechať a znemožniť, ale ako ju za ten stol dostať! Potom nech oni za stolom sa zjednotia proti korone. Proti ničomu inému sa zjednotiť netreba! Ciel musí byť iba jeden! Keď sa zjednotia, zvolia si najvyššiu autoritu, za ktorou budú lojálne stáť proti jednému nepriateľovi, ona potom zjednotí tých čo sa za stôl nezmestili. To je jediná cesta záchrany. Dočasná jednota proti dočasnému nepriateľovi. A nemusíme nepriateľa úplne zničiť. Stačí keď ho na nejakú dobu významne oslabíme, lebo momentálne je prisilný. Len treba nájsť spôsob ako sa zjednotiť keď treba!

Ak niekto zjednotí ľudí, lockdown zafunguje a možno zafungujú aj primitívnejšie zbrane a ľudia budú môcť opäť voľne dýchať. Na zbrani nezáleží toľko ako na jednote! Iba-žeby tá zbraň bola taká silná, že jednotlivec dokáže poraziť koronu, ale na to sa ešte načakáme.

Najvyšší ústavní činitelia, buďte opatrní

30.12.2020

Nemáme tu len Covid-19, ale aj mafiu, ktorá bojuje o záchranu. Doba je zlá a sme citlivý na každý prešľap, akúkoľvek nezodpovednosť, ale aj zmenu pravidiel. Podla ústavy základná povinnosť prezidenta je zabezpečiť svojim rozhodovaním riadny chod ústavných organov. Preto ak niekto očakáva, že pani prezidentka odstaví alebo vymení vládu, okrem výnimiek kedy ústava [...]

Zuzana Čaputová – prezidentka, ktorú je nutné obchádzať

27.12.2020

Úrad našej pani prezidentky dnes oznámil, že je v poriadku robiť nátlak na vládu prostredníctvom verejnosti keď vláda odmieta vládnuť podľa predstáv pani prezidentky. Pani prezidentka stále nepochopila, že jej úlohou je hľadať spoločnú cestu a to, že niečo nie je podľa jej predstáv, pani prezidentke nedáva právo robiť nátlak na vládu. Ak spoločnú cestu nájsť [...]

Dohoda o neútočení – nezmysel roka

22.12.2020

Útok, obrana, to všetko je dôsledok nahromadeného napätia. A dohoda o neútočení má byť dohoda, ktorá akosi zázrakom to napätie od-čaruje preč? Vážený ústavný činitelia, ak je to vo vašich silách, prosím občas sa zamyslite nad zmysluplnosťou vašich dohôd. Alebo ak je to nápad vašich poradcov, tak či sú platení za to aby vás podporovali v nezmysloch. Vieme, že [...]

sanitka,

Päť Ukrajincov zomrelo a desiatky utrpeli zranenia pri nehode autobusu v Poľsku

06.03.2021 14:48

Nehoda sa stala na diaľnici A4 neďaleko mesta Jarosław pri ukrajinských hraniciach.

Richard Sulík, Igor Matovič

Sulík podľa Matoviča urobí všetko pre to, aby súčasná vláda padla

06.03.2021 14:00

Premiér má informácie o tom, že Sulík sa snaží kontaktovať rôznych poslancov a usiluje sa o predčasné voľby.

Gábor Grendel

Grendela anketa na jeho facebooku nepotešila: Výrazná väčšina je za predčasné voľby

06.03.2021 13:23

Vyše 9 700 za predčasné voľby, 2 600 proti predčasným voľbám. Tak dopadla anketa podpredsedu Národnej rady Gábora Grendela (OĽaNO).

Hacker /

Česko vydalo do USA dvoch Ukrajincov podozrivých z kybernetických zločinov

06.03.2021 13:05

Podľa vyšetrovateľov boli Ukrajinci súčasťou organizovanej skupiny pôsobiacej v mnohých krajinách sveta.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 64696x
Priemerná čítanosť článkov: 2396x

Autor blogu

Kategórie