Založ si blog

Igor Matovič, nepotrebujeme novú zbraň, potrebujeme jednotu!

Aj ta najsinejšia zbraň je k ničomu, keď ju použiť nemôžeš, alebo keď máš priveľa prekážok. Keď máš jednotu, zbraň môžeš používať efektívne aj keď je primitívna.

Experti na jednotu sú napríklad mafie. Oni vedia ako na ňu, aj ako ju ničiť. Nie je divu, že u nás nefunguje žiadna zbraň proti korone.

Igor, tak konečne prestaň naháňať odborníkov a za jeden stôl radšej zvolaj najväčšie autority. Prezidentku, Sulíka, Pellegriniho, Kotlebu, arcibiskupov rôznych cirkví, top moderátorov, top žurnalistov, hlavne tých čo významne môžu jednotu poškodzovať, z takýchto nemôže chýbať ani jeden aby to fungovalo! Nehľadaj spôsob ako významnú autoritu vynechať a znemožniť, ale ako ju za ten stol dostať! Potom nech oni za stolom sa zjednotia proti korone. Proti ničomu inému sa zjednotiť netreba! Ciel musí byť iba jeden! Keď sa zjednotia, zvolia si najvyššiu autoritu, za ktorou budú lojálne stáť proti jednému nepriateľovi, ona potom zjednotí tých čo sa za stôl nezmestili. To je jediná cesta záchrany. Dočasná jednota proti dočasnému nepriateľovi. A nemusíme nepriateľa úplne zničiť. Stačí keď ho na nejakú dobu významne oslabíme, lebo momentálne je prisilný. Len treba nájsť spôsob ako sa zjednotiť keď treba!

Ak niekto zjednotí ľudí, lockdown zafunguje a možno zafungujú aj primitívnejšie zbrane a ľudia budú môcť opäť voľne dýchať. Na zbrani nezáleží toľko ako na jednote! Iba-žeby tá zbraň bola taká silná, že jednotlivec dokáže poraziť koronu, ale na to sa ešte načakáme.

Postup EÚ, ktorý ohrozuje každého z nás

08.10.2022

Vojna na Ukrajine nás finančne poškodzuje a ohrozuje našu budúcnosť ak by sme museli bojovať vo vojne alebo byť obeťou nejakého vojenského útoku, ba dokonca jadrového útoku. Rusko koná nezodpovedne, o tom niet pochýb. No nezodpovednosť na svete vždy bola a vždy bude a preto je doležité ako sa k nej postaviť. V demokracii platí, že voči nezodpovednosti sa koná [...]

2 kroky od jadrovej vojny

05.10.2022

Aby nebola vojna, ľudia mali šancu postaviť sa na stranu zodpovednosti vo februári 2022. No postavili sa buď na stranu Ukrajiny alebo Ruska. Teraz majú ľudia šancu postaviť sa na stranu zodpovednosti aby nebola jadrová vojna. No len čítam ako sa ľudia stavajú na stranu totálnej porážky Ruska alebo na totálnu porážku Ukrajiny. Čo sa musí stať aby sa ľudia poučili? [...]

Vláda bez opory ľudu je totalitná vláda

28.09.2022

Keď máme nezodpovednú vládu, tak buď treba voľby alebo veľký štrajk. Netreba zabúdať, že nežijeme v totalite ale v demokracii. Demokratická vláda je vláda ľudu, ktorá si vyžaduje aktívnu oporu ľudu. Vo voľbách si volíme vládu, ktorá by mala byť čo najzodpovednejšia voči ľudu. No voľby sú len každé 4 roky a preto je tu ešte možnosť veľkého štrajku ak [...]

Robert Fico

Fico volá po zrušení obvinenia šéfa Národnej banky Slovenska Kažimíra

26.11.2022 12:27

Exminister financií Peter Kažimír je opätovne trestne stíhaný za podplácanie.

ischia

Dažde a zosuv pôdy na talianskom ostrove Ischia: 13 nezvestných vrátane dojčaťa

26.11.2022 12:13

Stredné a južné Taliansko sužujú silné búrky.

Nikol Pašinjan, Vladimir Putin

The Guardian: Putinovo zovretie spojencov po arménskom odmietnutí povoľuje

26.11.2022 10:20

Urážka od tradičného Putinovho spojenca nasledovala po katastrofálnom summite šiestich bývalých sovietskych republík.

Tvrdošín

Na Slovensku sme unikátom, hovoria Tvrdošínčania

26.11.2022 10:00

Mnohí miestni si na čele radnice iného človeka, ako súčasného primátora, predstaviť nevedia. Iní by tam zase radi videli „novú krv“.

janzilka

Viete čo je dobré na všeobecných teóriach? Skoro nič :) Vďaka svojej všeobecnosti, sú síce na všetko a pre všetkých, ale to znamená, že sú veľké a komplikované. Prispôsobiť sa im je veľmi ťažké. No bez nich by neboli tie jednoduchšie teórie, praktické rady alebo postupy aby niečo naozaj dobre fungovalo. Ak vám niečo nefunguje a nikto vám nevie pomôcť, tak snažiť sa pochopiť niečo všeobecnejšie je dobrá cesta. Robí to každý z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 77
Celková čítanosť: 186733x
Priemerná čítanosť článkov: 2425x

Autor blogu

Kategórie