Založ si blog

Konkurenčné voľby, nastal čas

Vážení policajti, vojaci, právnici, učitelia, lekári, farmári, stavbári, cestári, úradníci, ekonómovia, finančníci, ochranári Zeme, podporovatelia Slovenskej kultúry, podporovatelia Slovákov v zahraničí, všetci zamestnanci verejnej správy, ktorá je platená z peňazí slovenského občana. Občas počujem ako sa sťažujete, to aké máte nedostatočné kompetencie a že nemôžete vykonávať svoju prácu tak dobre ako by ste chceli.  V prípade keď je už veľmi zle, tak sa zjednotíte a idete štrajkovať pred parlament.  Dovoľte aby som vám pripomenul, že zbytočne. Vaše zjednotenie tvorí akúsi jednotu anarchie, kde každý je sám za seba a nemáte najmenšiu šancu voči koncentrovanej oligarchickej moci, ktorú si zvolili občania. Aj ja som podporil existenciu tejto skupiny ľudí, ktorá teraz ovláda Slovensko. A prečo som tak urobil?

Právo voliť som považoval za občiansku povinnosť a iné parlamentné voľby neboli. Boli len jedny voľby, podľa jediných pravidiel, ktoré určila vláda. Boli len kandidáti, ktorých tiež podstrčila vláda. Boli to oligarchické voľby rovnako ako veľa predošlých volieb a opäť vznikla oligarchická vláda, ktorá nepatrí občanom. Nič na nej nezmeníte vy a ani občania. Po štyroch rokoch občan síce dostane príležitosť ísť znovu voliť, ale budú rovnaké pravidlá a tie zaručia rovnaký výsledok bez ohľadu na snahu občanov.

Kto povedal, že je kandidát potrebuje 10-tisíc podpisov? Občania nie! Kto povedal, že občan nemôže za 4 roky zmeniť svoj hlas? Občania nie! Kto povedal, že voliť sa môže iba jeden deň? Občania nie! Kto povedal, že nemôžu byť konkurenčné voľby? Občania, nie!

Ideálnych kandidátov na získanie hlasu občana vidím práve vo vás, bežných zamestnancov verejnej správy. Dokážete občanovi ponúknuť právo zmeniť svoj volebný hlas kedykoľvek? Dokážete zrušiť viazanosť hlasu 4 roky? Dokážete ponúknuť občanovi odovzdať svoj hlas v deň, keď on bude mať tú potrebu, že nebude sa musieť narýchlo rozhodovať? Dokážete občanovi zaručiť, že potom vy v jeho mene budete ďalej voliť, keď budete mať tú potrebu? Dokážete zaručiť občanovi, že ani vy nebudete voliť s viazanosťou hlasu – oligarchiu? Dokážete zaručiť občanovi, že nebudete voliť seba – anarchiu? Dokážete občanovi ponúknuť takéto konkurenčné voľby?

Ja občan Vám dám papier, kde bude Vaše meno, kde bude Vaše pracovné miesto, Vaše meno budete mať zakrúžkované k dnešnému dňu a okrem iného tam napíšem svoje meno, svoje priezvisko, svoju adresu, číslo občianskeho preukazu a priamy kontakt na mňa, aby som Vám mohol kedykoľvek potvrdiť platnosť môjho hlasu. Takto získate koncentrovanú moc občana, podobne ako má vláda. S rozdielom, že Vy ste občanovi ponúkli lepšie podmienky, Vy zastupujete občana, vláda nie. A čo s takouto mocou?

S touto mocou aj Vy si teraz môžete zvoliť svojho zástupcu, svoju podporu. Váš hlas bude mať váhu Vašich voličov, ktorý Vám potvrdia svoj hlas + jeden Váš hlas. Ak Ste spokojný so svojim nadriadeným a všetko funguje dobre tak si vyčkajte kým si vyžiada Vaše hlasy, bez viazanosti, voliť samovoľne nemusíte.

No dajme tomu, že Ste nespokojný so svojim nadriadeným, ktorý Vás namiesto podpory len obmedzuje alebo Vám nedokáže pomôcť. No poznáte niekoho nového, niekoho lepšieho a ten Vám navyše umožní voliť ho bez viazanosti. Teda dáte hlas tomu novému a vďaka tomu on nadobudne väčší počet občanov, ktorých má zastupovať, ako má súčasný nadriadený. Nadriadený bude degradovaný na miesto nového a nový bude povýšený.

Takýmto spôsobom sa zvolí až vláda, s ktorou bude občan spokojný, ktorá bude právoplatným demokratickým zástupcom ľudu. Tomuto sa hovorí hierarchický volebný systém a koncentrovaná moc nebude oligarchická, ale hierarchická.

Optimista si povie, koniec oligarchie. Pesimista sa opýta, že čo keď ten degradovaný šéf, ktorý bol prehlasovaný nebude chcieť odísť zo svojho miesta? Dobrá otázka! Ak degradovaný šéf uzná povýšenie nového a dá mu hlas, tak si získa voličov čo ostali po povýšenom kandidátovi, nakoľko ten nový zmenil pracovné miesto. Ak degradovaný šéf neuzná povýšenie nového, tak môže stratiť akýchkoľvek voličov, stratí všetko. A keď ani to nepomôže, tak čo zmôže jeden človek proti kope nahnevaných voličov? Ak zákon bude neoprávnene na strane degradovaného šéfa, tak polícia sa môže pripraviť na desiatky nepokojov denne. Ak zákon bude na strane ľudu a odsúhlasí, že v kresle by mal sedieť ten, čo má viac voličov, tak nie len zamestnancov verejnej správy ale aj občanov čaká lepšia budúcnosť.

Prečo sa vyžaduje odvaha?

16.11.2013

Niekto ti povie, maj odvahu a zabi človeka, maj odvahu a choď štrajkovať, maj odvahu a zruš samosprávy, maj odvahu a streľ si guľku do hlavy, .. všimli ste si tú spojitosť? Odvaha sa vyžaduje viac »

Štrajky budú minulosťou, občan sa môže tešiť na konkurenčné voľby

13.11.2013

Štrajky ako poznáme sú sprevádzané neochotou pracovať, hnevom, krikom, výtržnosťami, deštruktívnym konaním a niekedy aj násilným zabitím. Štrajkujúci často krát zmoknú, vymrznú a ochorejú. viac »

foto2-sita-zetor

Obrana navrhuje obstarať obrnené vozidlá 4x4 cez medzinárodnú súťaž

17.12.2018 17:33

Ministerstvo chce obstarať 404 vozidiel v hodnote do 782 miliónov eur.

Kamenné námestie, Bratislava, Deň pre námestie

Bratislava vyhlási architektonickú súťaž pre Kamenné námestie a Námestie SNP

17.12.2018 17:27

Magistrát chce zároveň pokračovať v rýchlych a nenákladných zmenách, aby eliminoval anarchiu, ktorá podľa primátora Valla vládne v tomto priestore.

Poslankyňa Veronika Remišová.

VIDEO Remišová o tom či bude prezidentka: Náš cieľ je v tejto chvíli iný

17.12.2018 16:54

Pozrite si vo videu TV Pravda, čo hovorí Veronika Remišová z OĽaNO na svoje vlastné prezidentské ambície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 2297x
Priemerná čítanosť článkov: 766x

Autor blogu

Kategórie

Archív